Skocz do zawartości

byern

Członkowie
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O byern

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Nowoczesne budynki modułowe mają taką konstrukcję, że w zasadzie trzeba dosyć mocno się postarać, aby puścić je z dymem. Często wykonywane są z takich materiałów, aby w maksymalnym stopniu były odporne na zapruszenie ognia. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o te nowe budynki modułowe. Proponuję sprawdzić specyfikację wybranych budynków. Odsyłam jeszcze do tekstu: https://www.wibud.com.pl/budynki-modulowe-gdy-liczy-sie-szybkosc w którym tematyka ta została szerzej opisana.
 2. Jak w temacie, chodzi o kwestie związane z prawem własności nieruchomości. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał? Dodam, że chodzi o nieruchomość, która otrzymaliśmy w spadku, a nie jest do końca określona liczba prawnym spadkobierców.
 3. No właśnie tutaj sobie trochę więcej czytam na ten temat: https://wygodnie.pl/porady/ubezpieczenie-domu-w-budowie-pozwoli-uniknac-strat-finansowych I rzeczywiści tak jest, budowę z pewnych względów warto ubezpieczyć. Oczywiście znacznie również ma cena, i to pewnie ona będzie jednym z kluczowych kryteriów.
 4. Możliwości w tym zakresie jest całkiem dużo. Akurat Kraków to jedno z bardziej turystycznych miast w Polsce, przemysł turystyczny jest tam dobrze rozwinięty. W tym usługi transportowe: wokoło masa atrakcji, góry itd. Proponuję sprawdzić jeszcze na 4transfer.pl Z tego co widzę, to dysponują dosyć rozbudowaną flotą aut o różnych pojemnościach.
 5. Ale są też chyba rozporządzenia które mówią, jak należy postępować, aby było to zgodne z przepisami?
 6. byern

  Sznoprzewody ppoż

  Zapewne montuje takie szynoprzewody oświetleniowe: https://www.egsystem.pl/szynoprzewody.php ??
 7. byern

  Planowanie załadunku

  Możliwości jest całkiem dużo. Najczęściej wykorzystuje się do tego oprogramowanie, przy pomocy którego wybiera się rodzaj auta, rodzaj naczepy a w związku z tym objętość którą można wykorzystać do załadunku. Oprogramowanie pomaga w optymalny sposób zaplanować załadunek, w taki sposób, aby po jego ukończeniu każda wolna przestrzeń została wykorzystana, a przy tym, aby auto i naczepa były odpowiednio wyważone. Przykładem takiego oprogramowania jest GoodLoading
 8. Chodzi o kontener z przeznaczeniem na budowę. Czy są jakieś określone przepisy, wymagania które powinny zostać spełnione?
 9. Mam tutaj na myśli zarówno kominek z otwartą jak i zamkniętą komorą spalania. W jaki sposób obudować i przy pomocy jakich materiałów, aby względy ppoż zostały zachowane. A przecież kominek potrafi rozgrzać się nawet do 400 st C.
 10. Czy ktoś z was przerabiał może ten temat? Czy w trakcie budowy domku warto jest go ubezpieczać? I jeżeli tak, to od jakich zdarzeń?
 11. Jakie normy, jaką specyfikacją powinny charakteryzować się szynoprzewody o zwiększonej odporności na wystąpienie ognia i pożaru?
 12. Czy ktoś przerabiał może tematykę paneli dekompresyjnych i odciążających wybuch? Jak się sprawdzają w praktyce? Mowa o tych wszystkich instalacjach, które są zagrożone wybuchem.
 13. Wygodna z punktu widzenia kierowcy wydaje się być opcja z możliwością połączenia przez bluetooth wbudowanym w samochodzie. W zasadzie, to każdy nowy samochód jest obecnie wyposażony w łączność w bluetooth. Druga opcja to montaż talefonu np na wysięgniku, z ekranem skierowanym w stronę kierowcy. Wówczas można korzystać z zestawu słuchawkowego lub zestawu słuchawki podłączanej na bluetooth
 14. byern

  badania lekarskie a zleceniobiorcy

  I co udało się załtwić ten temat? Bo w takich sprwach u nas zwykle kadrowa podpowiada co i jak.
 15. I miał do tego prawo, bo pewne minimum powinno być spełnione.
×