Skocz do zawartości

byern

Członkowie
 • Zawartość

  24
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O byern

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Oczywiście, tym bardziej, że do zdarzenia doszło w pracy, w trakcie wykonywania czynności zawodowych. Generalnie jest coś takiego jak OWU i tam tego typu kwestie są opisane - kiedy ubezpieczenie działa, a za co ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności. Dlatego warto czytać OWU. Czym jest OWU - tutaj zostało to troche szerzej opisane dla jasności: https://superpolisa.pl/faq/ubezpieczenia-ac/owu-ogolne-warunki-ubezpieczenia/
 2. Chodzi o kanały wentylacyjne oraz oddymiające... O ile przy wentylacji nie ma większego problemu, bo temp powietrza jest akceptowalna, to w przypadku oddymiania, temp. może być wysoka. W związku z tym zachodzi pytanie o rodzaj materiału z jakiego kanał oddymiający powinien być wykonany.
 3. Tyle się mówi, o kwestiach związanych z RODO i koniecznością ochrony danych osobowych - a np na tych wszystkich przesyłkach mamy jak na dłoni: dane osobowe, miesjce zamieszkania, nr tel itd. Czy to przypadkiem nie jest słaby punkt tego systemu?
 4. Przede wszystkim powinien być to czujnik czadu. Dlaczego czujnik czadu, a no dlatego, że gdy dochodzi do niecałkowitego spalania się gazu, może wydzielić się śmiercionośny czad. Inne czujki to opcja, ale opcja która powinna być zastosowana. Taką opcją jest np czujka dymu, która wychwyci pożar na jego początkowym etapie. Koszt takich czujek nie jest ekstremalnie wysoki. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.asd.pl/czujki-alarmowe#path Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
 5. Zwłaszcza, jeżeli w obowiązkach jest opisane, że zajmujesz się kwestiami BHP. Wówczas są ku temu podstawy, aby wszystko się wliczało.
 6. Zanim kierowca nabędzie uprawnienia do kierowania pojazdami ciężarowymi, musi przejść szereg szkoleń, w których zarówno kwestie bhp, udzielania pierwszej pomocy są dosyć dokładnie omawiane. Poza tym praca kierowców definiowana jest przez tachograf, który steruje rytmem pracy, odpoczynku. Dlatego tak istotna sprawą jest zaplanowanie pracy w taki sposób, aby można było ogarnąć sobie wcześniej parkingi i miejsca postoju. Odsyłam w tym celu do https://transparking.eu/blog/bezpieczny-ladunek-to-zdrowy-sen-sprawdz-liste-strzezonych-parkingow-w-niemczech-francji-belgii-oraz-hiszpanii-i-spij-spokojni Witryna z listą strzeżonych parkingów w najpopularniejszych krajach tranzytowych.
 7. Jeżeli istnieje ryzyko porażenia prądem, to stosuje się substancje, które nie przewodzą energii elektrycznej. Stosuje się gaśnice proszkowe lub ewentualnie specjalną pianę. Specyfikacja tego rodzaju gaśnic dostępna jest pod linkiem: https://www.egsystem-sklep.pl/
 8. Czy planowane są jakieś szkolenia z zakresu wdrożenia certyfikatu ISO 14001:2015 - czyli certyfikatu zarządzania środowiskiem?? Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak?
 9. Nowoczesne budynki modułowe mają taką konstrukcję, że w zasadzie trzeba dosyć mocno się postarać, aby puścić je z dymem. Często wykonywane są z takich materiałów, aby w maksymalnym stopniu były odporne na zapruszenie ognia. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o te nowe budynki modułowe. Proponuję sprawdzić specyfikację wybranych budynków. Odsyłam jeszcze do tekstu: https://www.wibud.com.pl/budynki-modulowe-gdy-liczy-sie-szybkosc w którym tematyka ta została szerzej opisana.
 10. Jak w temacie, chodzi o kwestie związane z prawem własności nieruchomości. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał? Dodam, że chodzi o nieruchomość, która otrzymaliśmy w spadku, a nie jest do końca określona liczba prawnym spadkobierców.
 11. No właśnie tutaj sobie trochę więcej czytam na ten temat: https://wygodnie.pl/porady/ubezpieczenie-domu-w-budowie-pozwoli-uniknac-strat-finansowych I rzeczywiści tak jest, budowę z pewnych względów warto ubezpieczyć. Oczywiście znacznie również ma cena, i to pewnie ona będzie jednym z kluczowych kryteriów.
 12. Możliwości w tym zakresie jest całkiem dużo. Akurat Kraków to jedno z bardziej turystycznych miast w Polsce, przemysł turystyczny jest tam dobrze rozwinięty. W tym usługi transportowe: wokoło masa atrakcji, góry itd. Proponuję sprawdzić jeszcze na 4transfer.pl Z tego co widzę, to dysponują dosyć rozbudowaną flotą aut o różnych pojemnościach.
 13. Ale są też chyba rozporządzenia które mówią, jak należy postępować, aby było to zgodne z przepisami?
 14. byern

  Sznoprzewody ppoż

  Zapewne montuje takie szynoprzewody oświetleniowe: https://www.egsystem.pl/szynoprzewody.php ??
 15. byern

  Planowanie załadunku

  Możliwości jest całkiem dużo. Najczęściej wykorzystuje się do tego oprogramowanie, przy pomocy którego wybiera się rodzaj auta, rodzaj naczepy a w związku z tym objętość którą można wykorzystać do załadunku. Oprogramowanie pomaga w optymalny sposób zaplanować załadunek, w taki sposób, aby po jego ukończeniu każda wolna przestrzeń została wykorzystana, a przy tym, aby auto i naczepa były odpowiednio wyważone. Przykładem takiego oprogramowania jest GoodLoading
×