Skocz do zawartości

wmax

Członkowie
 • Zawartość

  37
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O wmax

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. wmax

  szkolenia iso 27001

  Dodam jeszcze od siebie, że owe szkolenia mogą być także organizowane przez firmy consultingowe. Wybór z tego zakresu jest stosunkowo duży. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://pakulaconsulting.pl/ISO-27001 Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
 2. Banki są ściśle kontrolowane przez te wszystkie instytucje typu KNF-y i inne, które na bieżąco sprawdzają płynność finansową wybranych banków, które na bieżąco analizują kwestie związane z płynnością finansową banków, z ich stabilnością. Dążę do tego, że w zasadzie w każdym banku funkcjonującym na rynku, stabilność depozytów jest na bardzo podobnym, wręcz zbliżonym do siebie poziomie. Dane musza być chronione, jak to wyglada w praktyce można jeszcze tutaj doczytać: http://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php
 3. Czy ktoś może przerabiał tematykę związaną z instalacjami silnoprądowy, oraz systemami zabezpieczenia w taki sposób, aby były one w maksymalny sposób bezpieczne pod względem BHP?
 4. Współczesny przemysł, przetwórstwo w coraz mniejszym stopniu opiera się na pracy ludzi, a w coraz większym na robotyzacji i automatyzacji. Jak tak dalej pójdzie, to czynnik ludzki zostanie całkowicie wyłączony z produkcji i kwestie BHP przestaną być potrzebne.
 5. Proponuję sprawdzić na allegro w pewnych działach. Można tam znaleźć dosyć dużo rozwiązań technicznych, elementów automatyki przy pomocy których można sterować czy kontrolować pomieszczenia czy całe obszary pod względem ppoż. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/sterowniki-plc-saia-pcd-systemy-automatyki-jeszcze-latwiejsze-w-programowaniu/8vn witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
 6. Potrzebuję automatyki, która uruchomi system alarmowy gdy wykryty zostanie alarm i podejmie odpowiednie działania np gaśnicze.
 7. Czy ktoś może przerabiał tematykę ubezpieczenia zbiorowego - mam możliwość wykupienia w pracy. Zastanawiam się tylko czy warto? I czy faktycznie jest to korzystniejsza opcja od tej dostępnej na wolnym rynku?
 8. Chodzi o budynek, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Zastanawiamy się nad zakupem jakiejś efektywnej i łatwej w użytkowaniu gaśnicy. Możecie polecić coś z tego zakresu?
 9. Planujemy wyjazd do DE na weekendowe szkolenie. Wprawdzie będziemy mieli EKUZ, ale zastanawiamy się jeszcze nad jakimś dodatkowym ubezpieczeniem. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał?
 10. Czy ktoś może przerabiał tematykę pracowniczych planów kapitałowych? Na czym to polega dokładnie? No i kluczowa kwestia, czy są dostatecznie bezpieczne?
 11. Z tego co wiem, to certyfikat PN-N 18001 i certyfikat OHSAS 18001 jest traktowany w Polsce równorzędnie. Jego wdrożenie nie należy do najłatwiejszych, ale oczywiście jest jak najbardziej możliwe. Obejmuje przygotowanie dokumentacji, szkoleń dla pracowników, wdrożenia pewnych standardów. Tak naprawdę, to właśnie ten czynnik zajmuje najwięcej czasu. Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj pod linkiem: https://pakulaconsulting.pl/certyfikat-ohsas-18001 Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
 12. I tak chronionych jest tyle danych ile tylko może być. Teoretycznie jest to możliwe, aby wykonać to w taki sposób, aby było to nieczytelne dla osób postronnych, ale wdrożenie takich systemów może być kosztowne i problematyczne. W dużym skrócie trzeba się opierać na tym co jest dostępne. Proponuję sprawdzić jeszcze usługę CO-Packing: https://www.arologistics.pl/co-packing.php Pod powyższym linkiem masz jej opis. Proponuję zgłosić się do nich z zapytaniem jak to wygląda pod względem finansowym, logistycznym i organizacyjnym.
 13. Niektóre dokumenty jak np faktury rzeczywiście można tworzyć, przechowywać, wysyłać o archiwizować w sposób cyfrowy. Regulują to przepisy prawa takie jak ustawa o VAT w art. 112, czyli Ustawa z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz.U. 2004 nr 54 poz. 535). Oczywiście tego typu dokumenty należałoby przechowywać w kilku niezależnych od siebie kopiach. Jeżeli chodzi o programy i rozwiązania techniczne, to proponuję jeszcze sprawdzić tutaj pod linkiem: https://www.edison.pl/archiwizacja-dokumentow-elektronicznych gdzie tematyka ta została trochę szerzej opisana.
 14. Tego typu certyfikat otwiera drogę dla wielu przetargów i innych tego typu korzyści, jak jest możliwość i wola - to warto. Samo przygotowanie, wdrożenie nie jest ekstremalnie trudnym procesem, chociaż własnymi siłami trudno będzie to ogarnąć. Dlatego do tego celu wykorzystuje się pomoc firm consultingowych, które w dużym skrócie dysponują know-how, i pomogą uzyskać ten certyfikat. Proponuje jeszcze tutaj sprawdzić: https://pakulaconsulting.pl/ISO-14001
 15. Czy ktoś już może przerabiał tematykę oprogramowania statystycznego. Jakie oprogramowanie najlepiej sprawdza się do porównywania na bieżąco różnych grup danych, pochodzących z różnych źródeł.
×