Skocz do zawartości

wmax

Członkowie
 • Zawartość

  33
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez wmax

 1. Potrzebuję automatyki, która uruchomi system alarmowy gdy wykryty zostanie alarm i podejmie odpowiednie działania np gaśnicze.
 2. Proponuję sprawdzić na allegro w pewnych działach. Można tam znaleźć dosyć dużo rozwiązań technicznych, elementów automatyki przy pomocy których można sterować czy kontrolować pomieszczenia czy całe obszary pod względem ppoż. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/sterowniki-plc-saia-pcd-systemy-automatyki-jeszcze-latwiejsze-w-programowaniu/8vn witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
 3. Czy ktoś może przerabiał tematykę ubezpieczenia zbiorowego - mam możliwość wykupienia w pracy. Zastanawiam się tylko czy warto? I czy faktycznie jest to korzystniejsza opcja od tej dostępnej na wolnym rynku?
 4. Chodzi o budynek, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Zastanawiamy się nad zakupem jakiejś efektywnej i łatwej w użytkowaniu gaśnicy. Możecie polecić coś z tego zakresu?
 5. Planujemy wyjazd do DE na weekendowe szkolenie. Wprawdzie będziemy mieli EKUZ, ale zastanawiamy się jeszcze nad jakimś dodatkowym ubezpieczeniem. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał?
 6. Czy ktoś może przerabiał tematykę pracowniczych planów kapitałowych? Na czym to polega dokładnie? No i kluczowa kwestia, czy są dostatecznie bezpieczne?
 7. Z tego co wiem, to certyfikat PN-N 18001 i certyfikat OHSAS 18001 jest traktowany w Polsce równorzędnie. Jego wdrożenie nie należy do najłatwiejszych, ale oczywiście jest jak najbardziej możliwe. Obejmuje przygotowanie dokumentacji, szkoleń dla pracowników, wdrożenia pewnych standardów. Tak naprawdę, to właśnie ten czynnik zajmuje najwięcej czasu. Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj pod linkiem: https://pakulaconsulting.pl/certyfikat-ohsas-18001 Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
 8. I tak chronionych jest tyle danych ile tylko może być. Teoretycznie jest to możliwe, aby wykonać to w taki sposób, aby było to nieczytelne dla osób postronnych, ale wdrożenie takich systemów może być kosztowne i problematyczne. W dużym skrócie trzeba się opierać na tym co jest dostępne. Proponuję sprawdzić jeszcze usługę CO-Packing: https://www.arologistics.pl/co-packing.php Pod powyższym linkiem masz jej opis. Proponuję zgłosić się do nich z zapytaniem jak to wygląda pod względem finansowym, logistycznym i organizacyjnym.
 9. Niektóre dokumenty jak np faktury rzeczywiście można tworzyć, przechowywać, wysyłać o archiwizować w sposób cyfrowy. Regulują to przepisy prawa takie jak ustawa o VAT w art. 112, czyli Ustawa z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz.U. 2004 nr 54 poz. 535). Oczywiście tego typu dokumenty należałoby przechowywać w kilku niezależnych od siebie kopiach. Jeżeli chodzi o programy i rozwiązania techniczne, to proponuję jeszcze sprawdzić tutaj pod linkiem: https://www.edison.pl/archiwizacja-dokumentow-elektronicznych gdzie tematyka ta została trochę szerzej opisana.
 10. Tego typu certyfikat otwiera drogę dla wielu przetargów i innych tego typu korzyści, jak jest możliwość i wola - to warto. Samo przygotowanie, wdrożenie nie jest ekstremalnie trudnym procesem, chociaż własnymi siłami trudno będzie to ogarnąć. Dlatego do tego celu wykorzystuje się pomoc firm consultingowych, które w dużym skrócie dysponują know-how, i pomogą uzyskać ten certyfikat. Proponuje jeszcze tutaj sprawdzić: https://pakulaconsulting.pl/ISO-14001
 11. Czy ktoś już może przerabiał tematykę oprogramowania statystycznego. Jakie oprogramowanie najlepiej sprawdza się do porównywania na bieżąco różnych grup danych, pochodzących z różnych źródeł.
 12. Podejrzewam, że są to sytuacje które wykraczają poza to, co zostało opisane w wyłączeniach w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia). A więc jakaś forma skrajnej nieodpowiedzialności czy wina umyślna - a więc specjalne podpalenie, aby uzyskać odszkodowanie. No w takich sytuacjach nie ma raczej szans na to, aby uzyskać odszkodowanie. Sprawdź sobie jeszcze tutaj: https://wygodnie.pl/ranking-ubezpieczen-mieszkania A w szczególności zapisy OWU - bo to tam masz najbardziej rzeczowe informacje na temat danego ubezpieczenia.
 13. Możecie polecić jakieś oprogramowanie do wspierania zarządzania szkoleniami - tak aby to wszystko znajdowało się w jednym miejscu i było w sposób logiczny ułożone...
 14. wmax

  RODO a wyciek danych

  Zastanawiam się nad jakimś systemem który wsparłby archiwizowanie tych wszystkich dokumentów które jestem zobowiązany przechowywać....
 15. Podpisuję się pod tym, rzeczywiście lepiej wejść w materiały po podwyższonym współczynniku odporności na ogień.
 16. Nie są to urządzenia które są powszechnie dostępne w w sklepach komputerowych. Ale oczywiście są na rynku dostawcy, którzy specjalizują się w tego rodzaju usługach. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.sabur.com.pl/kategoria-produktu/komputery-i-monitory-przemyslowe/monitory-przemyslowe/ Jak wygląda to w praktyce.
 17. Nie znam sprawy, ale podejrzewam, że dużo zależy od indywidualnego podejścia każdej z zainteresowanych stron. Jeżeli jest porozumienie w zakresie aby jak najszybciej zakończyć daną sprawę, to nie są to duże trudności. Gorzej, jeżeli nie ma porozumienia, wówczas rzeczywiście tego rodzaju sprawy mogą ciągnąć się latami. Przedstawcie swój problem np tutaj: https://kancelariamc.pl/ - być może będą w stanie pomóc...
 18. Domu, który był przez kilka lat niezamieszkały i przeszedł trochę wilgocią, stęchlizną i generalnie mimo czyszczenia, sprzątania, wietrzenia, ogrzewania czuć nadal zapach stęchlizny.
 19. Chciałem zapytać, aby się upewnić. Czy jest jakiś prawny obowiązek ubezpieczenia dziecka chodzącego do szkoły? Czy są jakieś przepisy które tego nakazują? Kolejna sprawa, to na jaką kwotę najlepiej ubezpieczać i gdzie? Bo w szkołch twierdzą, że PZU.
 20. Jakie są wady i zalety zatrudniania pracowników tymczasowych do prostych prac przez agencje zatrudnienia. Czy ktoś może to już wcześniej przerabiał?
 21. Możliwości jest co najmniej kilka. Można wykorzystać pocztę do tego typu celów. A można też skorzystać z EDI, który też bardzo dobrze będzie nadawał się do tego typu zadań. Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://www.edison.pl/elektroniczny-obieg-dokumentow
 22. Chodzi o konferencję połączoną ze szkoleniem. Gdzie ją najlepiej zorganizować w Krakowie? Myślę, że liczba uczestników nie przekroczy trzydziestu.
 23. Jakimi zabezpieczeniami ppoż powinny charakteryzować się instalacje silnoprądowe, dystrybuujące wysokie napięcia w obrębie danego budynku przemysłowego lub zespołu budynków przemysłowych?
 24. Chodzi o planowanie załadunku naczep i generalnie aut ciężarowych przyjeżdżających do centrów logistycznych, odbierających załadunek oraz transportujących do miejsca docelowego. Zastanawiamy się, w jaki sposób najlepiej tego dokonać. Czy ktoś już może to wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, w jaki sposób efektywnie planować załadunek?
 25. Moim zdaniem taki kontener to bardzo dobra opcja. Można zakupić kontenery w różnych konfiguracjach: całoroczne, sezonowe itd. Są chętnie wykorzystywane np jako biura w komisach samochodowych. Są dosyć szczelne, mała powierzchnia, to i stosunkowo łatwo je ogrzać.
×