Skocz do zawartości

patrick

Członkowie
 • Liczba zawartości

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O patrick

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Nie ma w zasadzie innego sposobu, niż postawienie budki oraz strażnika, aby czuwał. To jest normalna praktyka, na placach budów. Co do kosztów, to jeżeli ma to być zwykły monitoring + czujki ruchu, to nie powinno być drogo. Postawienie fizycznie strażnika jest trochę droższe. Dopytaj w firmach ochroniarskich co i jak. Tutaj wrzucam namiar do przykładowej firmy zajmującej się tego typu usługami. Inwemer Bydgoszcz 85-087 Bydgoszcz ul. Jagiellońska 95 tel.: +48 52 524 37 87 Z tego co widzę działają w całej Polsce.
 2. No wiesz, coś tam zawsze może wyjść. Kupujesz samochód używaany i musisz się z tym liczyć, ze nie jest to nówka. Aczkolwiek master1 to raczej bezpieczny i sprawdzony wybor. Jest to jedna z większych firm oferujących samochody pokontraktowe i nie będą Cię oszukiwali na historii pojazdu. Poproś sprzedawcę o pełną historię pojazdu - powinien Ci ją przedstawić. Kupowaałem u nich auto dobre 3 lata temu, też pokontraktowe, wiedziałem o wszystkich usterkach, po zakupie nie miałem żadnej przykrej niespodzianki.
 3. Dodam, że chodzi o powierzchnię biurową którą trzeba regularnie sprzątać, w zasadzie codziennie - w sumie około 350 m kw. Możecie polecić coś z tego zakresu? Najlepiej w oparciu o B2B.
 4. Tak, aczkolwiek wiele tutaj zależy od tego jakie jest to środowisko pracy oraz jakie jest stanowisko. W świetle przepisów Kodeksu Pracy (art. 2376 i 2377) pracodawca zobowiązany jest zaopatrzyć pracownika w środki ochrony indywidualnej jeżeli jest on podczas wykonywania pracy narażony na działanie czynników niebezpiecznych dla zdrowia i życia. W odzież roboczą natomiast powinien być wyposażony każdy pracownik wykonujący pracę, w której odzież prywatna pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu lub na stanowiskach, na których występują szczególne wymogi technologiczne, sanitarne
 5. Komu zlecic budowę dwóch hali magazynowych dla firmy? Dodam może, ze zastanawialismy się raczej nad lżejsza konstrukcją.
 6. Składki ZUS. Jakie macie legalne sposoby by nie płacić ZUSu w ogóle albo jak płacić mniejszy ZUS?
 7. Opcji jest wiele i są to na pewno imprezy integracyjne dla pracowników w firmie dodatkowe premie pieniężne za dobre wyniki ( nie polecam natomiast karania oraz obcinania pensji z uwagi na to, że jest to bardzo niewskazane oraz dziala demotywująco) poza tym zblizają sie święta i mozna zastanowić się nad sprezentowaniem pracownikom paczek w firmie. Szczególnie, ze jest to bardzo mile widziane.
 8. Witam wszystkich Jakiego typu obuwie robocze polecicie na budowę? W jakich butach będzie się wygodnie chodziło?
 9. Sam zastanawiam się czy montować tkai w firmie
 10. https://sklep.technica.pl/dystrybutory-nablatowe/dystrybutor-do-wody-i-napojow-nablatowy-o-wydajnosci-90-l-h-mijar-soda-90
 11. W gorące dni pracownicy powinni mieć dostęp do wody w biurze. Wszystko to określa kodeks pracy i trzeba się go trzymać. Obowiązek zapewnienia napojów pracodawca ma latem, gdy temperatura przekracza 25 stopni Celsjusza na stanowisku pracy na otwartej przestrzeni oraz 28 stopni Celsjusza w pomieszczeniu. Pracodawca ma 3 opcje kupienie butelek z woda dystrybutor w postaci butli ewentualnie automatyczny dystrybutor napojów tego typu https://sklep.technica.pl/dystrybutory-nablatowe/dystrybutor-do-wody-i-napojow-nablatowy-o-wydajnosci-90-l-h-mijar-soda-90 Trzecia opcja jest
 12. Obowiązek udostępnienia odziezy roboczej należy do pracodawcy - szczególnie w sytuacji, w której pracownik może takie ubranie zniszczyć albo ubrudzić. Podobnie bywa z sytuacją, w której pracownik narażony jest na niekorzystne warunki. Pracodawca jest obowiązany dostarczyć pracownikowi środki ochrony samodzielnie, które zabezpieczają przed działaniem niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia czynników środowiska pracy oraz informować go o sposobach posługiwania się tymi środkami. Oczywiście obejmuje to nie tylko ubrania ale rownież i buty robocze. Daję namiary na firmę Ferpol: Ferpol
 13. Sporo informacji na temat dopuszczalnego poziomu hałasu znajdziecie na tej stronie: https://wenga.com.pl/halas.html Obecnie wiele zakładów produkcyjnych montuje u siebie urządzenia, które mają słuzyc tłumieniu hałasu powodowanego przez maszyny. Szczególnie jeśli hałas jest szkodliwy dla pracowników, jak również i osób, które mieszkaja w okolicy działania firmy. Jeśli pracownik straci sluch, firma musi się liczyć z koniecznością wypłaty odszkodowania.
 14. Na stronie jest opisane czym jest formowanie rotacyjne https://monitorfx.pl/formowanie-rotacyjne/ Oraz jakie jest jego zastosowanie w biznesie. Plusem jest tutaj niski koszt produkcji - odlewanie rotacyjne jest wyjątkowo korzystne w przypadku produkcji jednostkowej lub małoseryjnej i przy wytwarzaniu części prototypowych. Pozwala ono na stworzenie produktów wiekszych w krótkim czasie. OBecnie jest używane na wielu halach produkcyjnych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...