Skocz do zawartości

Szkolenia wstępne a szkolenia stanowiskowe


zwiss

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 weeks later...

Szkolenia wstępne musi odbyć każdy pracownik bez wyjątku. Stanowiskowe są dla konkretnych pracowników (z tego co mi wiadomo indywidualnie) . Wiele też zależy od stanowiska na jakie zatrudniamy pracownika bo czasami po prostu szkolenie stanowiskowe jest niepotrzebne. Co do prowadzenia szkolenia przez pracodawce to skoro ma wszelkie potrzebne w tym zakresie uprawnienia to czemu miałby nie móc przeprowadzić takiego szkolenia? Jak najbardziej może a moim zdaniem powinien bo akurat w takim przypadku po co wydawać pieniądze na szkolenie dla firmy zewnętrznej skoro samemu można takie przeprowadzić. 

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że chodzi Ci o szkolenie ogólne oraz szkolenie stanowiskowe (to są dwa rodzaje szkoleń wstępnych ;))? Szkolenie ogólne jest obowiązkowe bezwzględnie dla wszystkich pracowników, natomiast stanowiskowe jest bezpośrednio związane ze stanowiskiem pracy, które zajmuje pracownik. Jeśli zatem pracuje on na kilku stanowiskach, musi przejść szkolenie z każdego. Zarówno ogólne, jak i stanowiskowe może przeprowadzić każda osoba, która posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje.

Odnośnik do odpowiedzi

Pracodawca, który odbył szkolenie z tej dziedziny bez problemu może przeprowadzić takie szkolenia. Wstępne szkolenia są dla wszystkich pracowników - to jest taka podstawa, która musi zostać wprowadzona i dopilnowana. Szkolenia stanowiskowe są już dla każdego pracownika osobno. Tutaj też zależy o jakie stanowiska chodzi i czy pracownik nie potrzebuję więcej niż jednego szkolenia. Powodzenia!

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności