Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zwiss

Szkolenia wstępne a szkolenia stanowiskowe

Recommended Posts

Jak muszę podzielić szkolenia wstępne i stanowiskowe? To znaczy, czy wstępne są dla wszystkich pracowników czy muszą być od raz podzielona na stanowiskowe?

Udostępnij ten post


Link to postu

Jeżeli pracodawca został przeszkolony, ma niezbędną wiedzę to dlaczego by nie mógł takiego szkolenia przeprowadzić? Moim skromnym daniem jak najbardziej może. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Szkolenia wstępne musi odbyć każdy pracownik bez wyjątku. Stanowiskowe są dla konkretnych pracowników (z tego co mi wiadomo indywidualnie) . Wiele też zależy od stanowiska na jakie zatrudniamy pracownika bo czasami po prostu szkolenie stanowiskowe jest niepotrzebne. Co do prowadzenia szkolenia przez pracodawce to skoro ma wszelkie potrzebne w tym zakresie uprawnienia to czemu miałby nie móc przeprowadzić takiego szkolenia? Jak najbardziej może a moim zdaniem powinien bo akurat w takim przypadku po co wydawać pieniądze na szkolenie dla firmy zewnętrznej skoro samemu można takie przeprowadzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Rozumiem, że chodzi Ci o szkolenie ogólne oraz szkolenie stanowiskowe (to są dwa rodzaje szkoleń wstępnych ;))? Szkolenie ogólne jest obowiązkowe bezwzględnie dla wszystkich pracowników, natomiast stanowiskowe jest bezpośrednio związane ze stanowiskiem pracy, które zajmuje pracownik. Jeśli zatem pracuje on na kilku stanowiskach, musi przejść szkolenie z każdego. Zarówno ogólne, jak i stanowiskowe może przeprowadzić każda osoba, która posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu

Pracodawca, który odbył szkolenie z tej dziedziny bez problemu może przeprowadzić takie szkolenia. Wstępne szkolenia są dla wszystkich pracowników - to jest taka podstawa, która musi zostać wprowadzona i dopilnowana. Szkolenia stanowiskowe są już dla każdego pracownika osobno. Tutaj też zależy o jakie stanowiska chodzi i czy pracownik nie potrzebuję więcej niż jednego szkolenia. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×