Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zenek

Wypadek na przerwie na papierosa

Recommended Posts

Zenek    0

Witam!

Mam pytanie - czy zdarzenie ( załóżmy na to skręcenie stawu skokowego ) w trakcie 

a) drogi do miejsca wyznaczonego do palenia papierosów - w celu zapalenia papierosa
b) w trakcie palenia papierosów w miejscu wyznaczonym
c) powrotu do pracy z miejsca wyznaczonego do palenia papierosów po zapaleniu papierosa

ma związek z pracą a co za tym idzie może być traktowane jako wypadek przy pracy?
Powiedzmy, że to jest sytuacja w której nie ma ustalonej z góry przerwy a pracownik udaje się na nią kiedy ma ochotę.  Szukam jakiejkolwiek podstawy prawnej, ale nic nie mogę znaleźć.
Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

aron    0

Według mnie będzie to wypadek w każdym przypadku skoro to była przerwa i nieważne, że to przerwa inaczej ustalana niż odgórnie, tylko po prostu taka na którą pracownik idzie kiedy ma na to ochotę.

Marianek    0
Dnia 7.12.2016 o 12:59, aron napisał:

Według mnie będzie to wypadek w każdym przypadku skoro to była przerwa i nieważne, że to przerwa inaczej ustalana niż odgórnie, tylko po prostu taka na którą pracownik idzie kiedy ma na to ochotę.

Zgadzam się również, że należy to uznać za wypadek w pracy. Jeżeli do zdarzenia doszło w trakcie trwania dniówki, na terenie zakładu pracy to dlaczego mielibyśmy uznawać, że nie jest to wypadek w pracy? Nie widzę tutaj żadnych podstaw prawnych, żeby myśleć inaczej. Czekam jednak na zdanie innych użytkowników w tej sprawie. 

Pozdrawiam! 

Monia    0

Oczywiście, że to wypadek przy pracy. Skoro pracownicy mają prawo i zgodę na to, żeby w trakcie pracy na przerwie palić papierosy to jest to wypadek przy pracy. Byłoby inaczej gdyby takiej zgody nie mieli, ale najwyraźniej mają. I jeśli doszłoby do jakiejkolwiek innej sytuacji w trakcie takiej przerwy na papierosa to wszystko będzie wypadkiem przy pracy.

dzwoneczek    0
Dnia 29.03.2017 o 13:46, Monia napisał:

Oczywiście, że to wypadek przy pracy. Skoro pracownicy mają prawo i zgodę na to, żeby w trakcie pracy na przerwie palić papierosy to jest to wypadek przy pracy. Byłoby inaczej gdyby takiej zgody nie mieli, ale najwyraźniej mają. I jeśli doszłoby do jakiejkolwiek innej sytuacji w trakcie takiej przerwy na papierosa to wszystko będzie wypadkiem przy pracy.

Dokładnie tak. Skoro odgórnie mają oni prawo iść sobie na papierosa na przerwie w trakcie pracy to to musi być wypadek przy pracy, nie ma innego wyjścia. Najlepiej zakazać palenia w czasie pracy i z pewnością można będzie się uwolnić od wielu problemów. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować