Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ChMS

Grawerka

Recommended Posts

Cześć, mój brat pracuję w małej firmie, która zajmuję się produkcją. Na jednej z hal jest grawerka, która oznacza wyprodukowane amortyzatory, pracuję bardzo głośno. Brat skarży się na to, że nie ma żadnych stoperów, czy nauszników, który chroniły by pracownika przed hasałem. Co można zrobić w takiej sprawie? 

1 godzinę temu, ChMS napisał:

Cześć, mój brat pracuję w małej firmie, która zajmuję się produkcją. Na jednej z hal jest grawerka, która oznacza wyprodukowane amortyzatory, pracuję bardzo głośno. Brat skarży się na to, że nie ma żadnych stoperów, czy nauszników, który chroniły by pracownika przed hasałem. Co można zrobić w takiej sprawie? 

Niech zgłosi to swojemu najbliższemu przełożonemu i tyle. Tak powinno się robić w każdej problemowej sytuacji. Jeśli coś się stanie, wypadek, czy coś się zepsuje to takie sprawy także zgłasza się swojemu najbliższemu przełożonemu.

15 godzin temu, ChMS napisał:

w takim wypadku powinna być jakaś ochrona słuchu jeżeli jest to uciążliwe. myślę, że spokojnie może to zgłosić do przełożonego lub do bhpowca w miejscu pracy. ten drugi raczej nie zostawi tego bez żadnego działania. 

Nie chce mi się wierzyć, że nie ma żadnej ochrony słychu w takim miejscu, to niedopuszczalne. Sam nakazałem jednemu z marketów budowlanych, które obsługiwałem jako BHP żeby wprowadzili nauszniki przy pracy z piła na stolarni a tam natężenie hałasu oraz jego czas nie były zbyt duże. 

Dnia 26.11.2016 o 17:03, ChMS napisał:

Niech zapozna swojego przełożonego z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy. 

Ciekawe co powie po przeczytaniu tego rozporządzenia. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować