Skocz do zawartości

JakubWałbrzych

Członkowie
  • Zawartość

18
  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O JakubWałbrzych

• Ranga
    Nowicjusz
  1. JakubWałbrzych

Czy to zatrudnienie w BHP się opłaca?

Obowiązki są w każdej pracy, nie tylko bhpowca.
  2. JakubWałbrzych

Grawerka

Przychylam się również do tego, żeby pracownik zgłosił to do BHPowca, on powinien zadziałać od razu i dostarczyć jakieś nauszniki albo stopery.
  3. JakubWałbrzych

Pobicie w pracy

Dokładnie jest wszystko co potrzebne do wypełnienia karty, chociaż ja bym się przyjrzał sprawie dokładniej i porozmawiał z jednym i drugim pracownikiem. Bo jakby nie patrzeć mamy słowa przeciwko słowu.
  4. JakubWałbrzych

Dziwny wypadek - prośba o porade

Leżąc w szpitalu nieprzytomny przez 3 dni próbuję kombinować? Nie wydaję mi się.
  5. JakubWałbrzych

Wypadek czy nie?

Jednak pracownik nie zgłosił wypadku w pracy, więc w czym problem? Jeżeli moi pracownicy zgłaszali by każde uderzenie, siniak czy też drobne rozcięcie skóry to miałbym z 150 wypadków rocznie w firmie.
  6. JakubWałbrzych

Ból pleców

80 kg Podstawy prawnej teraz nie pamiętam ale dam sobie rękę uciąć, że maksymalnie na wózku 4 kołowym kobieta może mieć 80 kg.
  7. JakubWałbrzych

Kolor instrukcji

Zapytam w tym temacie, nie chce zakładać nowego. NIe jestem pewien w 100% ale czy na instrukcji bhp mogę nanieść logo firmy?
  8. JakubWałbrzych

1 strona instrukcja?

Nie musi być na jednej stronie, nie jest to wymagane.
  9. Szkoły, przedszkola itp. Tak wydaję mi się na zdrowy rozsądek.
  10. JakubWałbrzych

Przeterminowane kanapki

Co było w tej kanapce, że 2 dni po dacie spożycia się zatrułeś? Rozumiem, że firma cateringowa zajmująca się dostarczaniem kanapek do Twojej firmy dała ciała, jednak to chyba lekka przesada zgłaszać coś takiego do sanepidu...
  11. JakubWałbrzych

Czy można w restauracji trzymać żywe ryby?

Dobry lokal z sushi musi mieć akwarium na ryby
  12. JakubWałbrzych

Pracownik po zwolnieniu

Również tak mi się wydaję, że takie zaświadczenie wydaję LMP, przecież na badania wstępne czy też okresowe nie idziemy do lekarza rodzinnego, tylko do medycyny pracy!
  13. Polecam przeczytać ten artykuł: https://zielonalinia.gov.pl/-/rotacja-na-stanowiskach-pracy-dobrym-sposobem-na-motywacje-pracownikow-49985 Rotacja pracowników nie musi być tylko na lini produkcyjnej a jak można przeczytać, może mieć wiele korzyści. Co do pytania w pierwszym poście, to również nie spotkałem się z jakimiś prawnymi wytycznymi co ile takiego pracownika zmieniać, może jednak ktoś wie coś więcej.
  14. JakubWałbrzych

Liczba nadgodzin - maksymalna ilość

A nie jest tak, że maksymalnie pracownik może pracować 12 godzin na dobę? W każdym zakładzie pracy w którym byłem zatrudniony, nigdy nie pracował dłużej niż 12 godzin. Jednak było to wypadku umowy o pracę i normalnie dzień pracy trwał 8 godzin, czyli w moim wypadku to były 4 godziny na dzień. Kierownicy dbali bardzo o to, żeby żaden z pracowników nie przekroczył właśnie tych 12 godzin na dobę.