Skocz do zawartości

JakubWałbrzych

Członkowie
 • Liczba zawartości

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez JakubWałbrzych

 1. Obowiązki są w każdej pracy, nie tylko bhpowca.
 2. Przychylam się również do tego, żeby pracownik zgłosił to do BHPowca, on powinien zadziałać od razu i dostarczyć jakieś nauszniki albo stopery.
 3. Dokładnie jest wszystko co potrzebne do wypełnienia karty, chociaż ja bym się przyjrzał sprawie dokładniej i porozmawiał z jednym i drugim pracownikiem. Bo jakby nie patrzeć mamy słowa przeciwko słowu.
 4. Leżąc w szpitalu nieprzytomny przez 3 dni próbuję kombinować? Nie wydaję mi się.
 5. Jednak pracownik nie zgłosił wypadku w pracy, więc w czym problem? Jeżeli moi pracownicy zgłaszali by każde uderzenie, siniak czy też drobne rozcięcie skóry to miałbym z 150 wypadków rocznie w firmie.
 6. 80 kg Podstawy prawnej teraz nie pamiętam ale dam sobie rękę uciąć, że maksymalnie na wózku 4 kołowym kobieta może mieć 80 kg.
 7. Zapytam w tym temacie, nie chce zakładać nowego. NIe jestem pewien w 100% ale czy na instrukcji bhp mogę nanieść logo firmy?
 8. Nie musi być na jednej stronie, nie jest to wymagane.
 9. Co było w tej kanapce, że 2 dni po dacie spożycia się zatrułeś? Rozumiem, że firma cateringowa zajmująca się dostarczaniem kanapek do Twojej firmy dała ciała, jednak to chyba lekka przesada zgłaszać coś takiego do sanepidu...
 10. Dobry lokal z sushi musi mieć akwarium na ryby
 11. Również tak mi się wydaję, że takie zaświadczenie wydaję LMP, przecież na badania wstępne czy też okresowe nie idziemy do lekarza rodzinnego, tylko do medycyny pracy!
 12. Polecam przeczytać ten artykuł: https://zielonalinia.gov.pl/-/rotacja-na-stanowiskach-pracy-dobrym-sposobem-na-motywacje-pracownikow-49985 Rotacja pracowników nie musi być tylko na lini produkcyjnej a jak można przeczytać, może mieć wiele korzyści. Co do pytania w pierwszym poście, to również nie spotkałem się z jakimiś prawnymi wytycznymi co ile takiego pracownika zmieniać, może jednak ktoś wie coś więcej.
 13. A nie jest tak, że maksymalnie pracownik może pracować 12 godzin na dobę? W każdym zakładzie pracy w którym byłem zatrudniony, nigdy nie pracował dłużej niż 12 godzin. Jednak było to wypadku umowy o pracę i normalnie dzień pracy trwał 8 godzin, czyli w moim wypadku to były 4 godziny na dzień. Kierownicy dbali bardzo o to, żeby żaden z pracowników nie przekroczył właśnie tych 12 godzin na dobę.
 14. Z tego co się orientuję badania przeprowadzana są zawsze na koszt pracodawcy.
 15. Cześć. Stosunek pracy istnieje od momentu kiedy pracownik podpisuję umowę lub też od daty, która jest zawarta w umowie. Przykładowo, że zacznie pracę od 1 grudnia, wtedy stosunek pracy jest właśnie od tej daty. Podstawami prawnymi są tutaj: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. 1974 nr 24 poz. 141 ze zm.) Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 29 października 2007 r., II PK 56/07.
 16. Jak się miało styczność z jakimś programem do tworzenia grafiki to raczej nie będzie to wielki problem. Zawsze można też skorzystać z usług grafika komputerowego, tak jak pisał @Stolniygrad. Sam żadnej takiej strony w necie nie znam niestety.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...