Skocz do zawartości

Szkolenie BHP w czasie wolnym

Koła

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.10.2016 o 23:39, Szefowa napisał:

Nie musisz, jest to zakazane. Badania okresowe, szkolenia bhp (wszelkie) mają być przeprowadzone w czasie pracy. Jeśli pracodawca nie spełnia tego warunku, to naraża się na karę rzędem 1-30 tys. zł. Jeśli chcesz dalej ruszyć temat, to zgłoś te naruszenie do PiP.

Pozdrawiam 

Czyli nasz szef wszystkich robi nas w balona. Czy jeżeli zgłoszę coś takiego do PIPu to mój szef dowie się, że to ja zgłaszałem? Czy będzie to anonimowe? Nie chciałbym mieć jakiś problemów z pracy z tego powodu. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Tak długo jak pracuję, to nigdy nie spotkałem się z taka praktyką, żeby szkolenia BHP czy jakiekolwiek inne były wykonywane w czasie wolnym. W jednym zakładzie pracy faktycznie szkolenia były w weekend ale były to nadgodziny, które zostały nam wypłacone więc nie było z tym żadnego problemu. 

W kodeksie pracy, art 211 to opisuję dokładnie z tego co pamiętam. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 10.10.2016 o 11:52, Koła napisał:

Czyli nasz szef wszystkich robi nas w balona. Czy jeżeli zgłoszę coś takiego do PIPu to mój szef dowie się, że to ja zgłaszałem? Czy będzie to anonimowe? Nie chciałbym mieć jakiś problemów z pracy z tego powodu. 

Tego dokładnie nie wiem, ale może będzie możliwość zastrzeżenia anonimowości. Jeśli da się to tak załatwić to z pewnością szef nie dowie się, że to Ty złożyłeś skargę i wtedy masz spokój. Ale jeśli nie bedzie się dało tak tego załatwić to może się zabezpiecz i poproś kogoś jeszcze w pracy, zeby złożył skargę z Tobą. Poza tym powinny być jakieś zabezpieczenia na takie sytuacje, żebyś nie stracił pracy. Zorientuj się i daj znać, chętnie się dowiem jak to wygląda.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 years later...
  • 1 month later...