Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Małami123

Pracownik poparzył się herbatą

Recommended Posts

Małami123    0

Mam ciekawą sprawę, do rozwiązania jest zdarzenie w którym pracownik podczas spożywania śniadania, oblewa się wrzącą herbatą - prawie wszystkie aspekty wypadku przy pracy są oprócz przyczyny zewnętrznej . Ma ktoś pomysł z osób będących na forum co można by uznać za przyczynę zewnętrzną. 

dzwoneczek    0
Dnia 29.09.2016 o 13:47, Szefowa wszystkich napisał:

Ja bym to uznała za nieporadność, zero przyczyn zewnętrznych, czy uszkodziła sobie coś ta osoba?

To chyba ewidentne że jest "uszkodzona" i że ma teraz jakieś problemy ze zdrowiem. Wrzątek jest w stanie bardzo uszkodzić naskórek czlowieka. W takim razie ja bym próbowała sporządzić protokół powypadkowy bez przyczyny zewnętrznej albo wcale nie uznawała wypadku jako wypadku przy pracy. 

FTWBurn    0

Wydaję mi się, że to jak najbardziej wypadek w pracy, nie znamy dokładnie sprawy więc może była jakaś przyczyna zewnętrzna, ja bym od razu tutaj nie decydował się na to, żeby nie uznawać tego jako wypadku w pracy. Jest trochę tak, że jeżeli danemu zdarzeniu można w jakiś sposób zaradzić poprzez usprawnienia działań to mamy tak jakby doczynienia z wypadkiem w pracy. 

Marianek    0

Możemy mieć też tutaj do czynienia z rażącym niedbalstwem pracownika albo umyślnym spowodowaniem wypadku. Tego też nie można niestety wykluczyć, pracownicy lubią kombinować, taka natura ludzka. Może to zabrzmi trochę niegrzecznie ale dość śmieszne wydaję mi się traktowanie oparzenia się herbatą jako wypadku w pracy. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować