Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bogus12

Szkolenie BHP i PPOŻ praktykantów

Recommended Posts

Czy uczniowie odbywający praktyki zawodowe lub studenckie muszą odbywać szkolenia bhp? Jeśli tak, to czy ono musi odbywać się w godzinach praktyk?

Udostępnij ten post


Link to postu

Zgodnie z § 4 r.p.n.z. praktyczna nauka zawodu uczniów jest organizowana w formie zajęć praktycznych i praktyk zawodowych przez szkołę, a jej celem jest zastosowanie oraz pogłębienie zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Praktyki zawodowe uczniów mogą być organizowane w czasie całego roku szkolnego, w tym w okresie ferii letnich. Na pewno taki praktykant musi mieć szkolenie, przecież on wykonuje normalną prace, naraża się na pewnie niebezpieczeństwa, w zależności od pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Musi być takie szkolenie zrobione! przecież praktykant również jest narażony na niebezpieczeństwa związane z pracą. Tylko ciekawe, ilu pracodawców rzeczywiście przestrzega tego przepisu..

Udostępnij ten post


Link to postu

Przed dopuszczeniem do pracy praktykanta odbywającego praktyki zawodowe lub studenckie, należy przeprowadzić szkolenie wstępne bhp. Taka osoba musi mieć odbyte szkolenie i BHP i PPOŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu

Takie szkolenie obowiązkowo musi odbyć się w czasie praktyk czy stażu albo pracy. Jeśli będzie wykonywane w czasie wolnym to pracodawca naraża się na karę. Nie wolno angażować praktykantów w takie szkolenia w ich czasie wolnym, po praktykach.

Udostępnij ten post


Link to postu

Przy praktykach zawodowych pracodawca musi zapewnić studentom/osobom praktykującym szkolenia bhp. Jednak są to szkolenia podstawowe, zazwyczaj jednym uchem wpada drugim wypada. W firmie dobrze jest też przeprowadzić szkolenie całodniowe aby pracownicy poznali szereg zasad, wiedzieli jak mają się zachować w następujących przypadkach. Powinno tez przedstawić się ergonomię pracy dla wybranego stanowiska. Kiedyś na szkoleniach bhp słyszałem dużo ciekawych rzeczy na temat ergonomii pracy a także przepisów bhp. Każdy pracownik powinien wiedzieć co się mu należy w razie wypadku a jeszcze ważniejsze jak go uniknąć. Dobrze, że uczy się tego już od najmłodszych lat na studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×