Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Bogus12

Ubezpieczenie dziecka w szkole a wypadek

5 postów w tym temacie

Jak okres uczniów obejmuje ubezpieczenie?

Jak wcześniej w poprzednim poście pisałem moje dziecko poślizgnęło się, złamało nogę, ale to było pod koniec sierpnia, teoretycznie nie zaczęła się szkoła, ale dziecko miało poprawki z kilku przedmiotów.Ubezpieczenie uczniów  jaki okres obejmuje? 

Z tego co wiem, to powinien być automatycznie ubezpieczony NNW, poza tym dziecko jest ubezpieczone automatycznie przez Ciebie jako rodzica. Do 26 roku życia. 

Na pewno ty jako rodzic ubezpieczasz swoje dziecko. Z tego co wiem, to jak w szkole się to zdarzyło, ale w wakacje, to szkoła ponosi odpowiedzialność.

Co na to dyrektor szkoły? coś mówił? wydaje mi się, że szkoła także ponosi odpowiedzialność, bo to zdarzyło się na tym terenie.

Dlaczego szkoła miałaby odpowiadać w jakikolwiek sposób jeśli dziecko nie było w tym czasie pod opieką nauczyciela, dyrektora czy innego opiekuna [pochodzącego ze szkoły? Oczywiście że ubezpiecza dziecko w tym okresie tylko i wyłącznie rodzic. Ubezpieczenie ze szkoły jest ważne tylko w czasie szkoły. Jeśli coś zdarzyło się na jej terenie to odpowiada za to tylko i wyłącznie rodzic, bo też tylko i wyłącznie on odpowiada w tym czasie za zdrowie i bezpieczeństwo dziecko. Roszczenia kierowane do szkoły są więc w każdym wypadku całkowicie nieuzasadnione. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0