Skocz do zawartości
Sonsty765

Co ile musi być wykonywane szkolenie BHP?

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.09.2016 o 19:07, Sonsty765 napisał:

Co ile musi być wykonywane szkolenie bhp? Czy jest ono cykliczne? 

 

nie rzadziej niż raz na 3 lata - szkolenie okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, przeprowadza się je w formie instruktażu, nie rzadziej niż raz w roku – szkolenia okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, na których są wykonywane prace szczególnie niebezpieczne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Wykonuje sie je chyba cyklicznie, co kilka lat, chyba 3, jak napisała nataliamisiek, ale to również nie do końca tak jest, jak zmienia dział, pracownik zaczyn pracować na innym stanowisku pracy to także musisz zapewnić mu takie szkolenie, to wiąże się z innymi zagrożeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to wszystko zależy od rodzaju pracy. Jedna wymaga częstszych szkoleń, inna rzadszych. Jedno jest pewne - niezależnie od rodzaju pracy, musi być ono regularnie powtarzane. Najdłuższa odległość między jednym, a drugim szkoleniem wynosi 3 lata. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Zależy od zakładu pracy, od wewnętrznego regulaminu. Nie może być wykonywane rzadziej niż 3 lata jednak bardzo często wykonuję się je częściej, raz na pół roku, rok. Nie jest tak, że wystarczy raz uczestniczyć w szkoleniu BHP i już do emerytury, jeżeli pracuję się w tym samym zakładzie pracy, nie trzeba. Wtedy BHPowcy nie mieli by pracy przecież :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 21.09.2016 o 19:07, Sonsty765 napisał:

Co ile musi być wykonywane szkolenie bhp? Czy jest ono cykliczne? 

 

Nie, chyba, że zmieniasz stanowisko pracy, na jakieś trudne, gdzie możesz zetknąć się z różnymi zagrożeniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 21.09.2016 o 19:07, Sonsty765 napisał:

Co ile musi być wykonywane szkolenie bhp? Czy jest ono cykliczne? 

 

Tyle razy ile zmieniasz stanowisko i są nowe zagrożenia związane z tym stanowiskiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej by było po prostu nie zmieniać stanowiska pracy. Zgodnie z art. 2373 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy – dalej k.p. pracodawca jest zobowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bhp przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Szkolenia bhp dzielą się na szkolenia wstępne, na które składa się instruktaż ogólny i instruktaż stanowiskowy oraz szkolenia okresowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Szkolenie wstępne w pierwszym dniu lub dniach pracy a okresowe cyklicznie. Pierwsze okresowe w ciągu roku od zatrudnienia a później robotnicy nie rzadziej nić co 3 lub 1 rok, biurowi nie rzadziej niż 6 lat, inżynieryjni,kierownicy i inni nie rzadziej niż co 5 lat. Dodatkowo kierownicy i pracodawcy pierwsze okresowe robią w ciągu pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nieco skoryguję, szkolenie wstępne musi rozpocząć się i zakończyć przed rozpoczęciem pracy. Może być nawet po tygodniu, jeżeli wcześniej pracownik robi np. badania lekarskie lub jest na kursie przygotowującym do podjęcia pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...