Skocz do zawartości

Fudowsky

Członkowie
 • Liczba zawartości

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Fudowsky w dniu 6 Września 2018

Użytkownicy przyznają Fudowsky punkty reputacji!

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O Fudowsky

 • Tytuł
  Początkujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Pod jakim kodem odpadu zakwalifikować zużytą odzież roboczą pochodzącą z pracy na stanowiskach, gdzie występują procesy, w których używa się substancji chemicznych? Pod jakim kodem zakwalifikować zużytą odzież, gdzie nie stosuje się substancji chemicznych? Czy taka odzież może trafiać do odpadów komunalnych? Czy pracodawca może przekazać zużytą odzież pracownikowi?
 2. Czy operat przeciwpożarowy do wniosku o wydanie pozwolenia na wytwarzanie odpadów może być opracowany przez inżyniera bezpieczeństwa pożarowego?
 3. W takim razie jaka jest procedura włączenia np. OSP do KSRG ?
 4. Zakładowa straż pożarna – to najczęściej zawodowa, umundurowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt formacja przeznaczona do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na terenie wyznaczonych zakładów pracy oraz okolicznych miast i wsi pod warunkiem że włączona została do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Nawiązując do pytania, jeżeli straż jest w KSRG to zgodę na likwidację wydaje Komendant Powiatowy/ Miejski Państwowej Straży Pożarnej, gdyż obowiązuje ich pewne porozumienie. Jeżeli straż zakładowa nie jest w KSRG, to właściciel zakładu może
 5. Tak jak kolega powyżej, przepisy tego nie regulują. Kodeks pracy wskazuje wprost. Art. 2091. § 1. Pracodawca jest obowiązany: zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników; wyznaczyć pracowników do: udzielania pierwszej pomocy, wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników; Reasumując, czy to będzie jeden dokument czy więcej, zależy od Pracodawcy.
 6. Czy ocenę ryzyka zawodowego musi zatwierdzać dyrektor (pracodawca), czy mogą to być inne osoby np. na produkcji – kierownik produkcji, w dziale utrzymania ruchu – kierownik, w administracji – kierownik administracji?
 7. Nieco skoryguję, szkolenie wstępne musi rozpocząć się i zakończyć przed rozpoczęciem pracy. Może być nawet po tygodniu, jeżeli wcześniej pracownik robi np. badania lekarskie lub jest na kursie przygotowującym do podjęcia pracy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności