Skocz do zawartości

Fudowsky

Członkowie
 • Liczba zawartości

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Fudowsky w dniu 6 Września 2018

Użytkownicy przyznają Fudowsky punkty reputacji!

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O Fudowsky

 • Tytuł
  Początkujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Fudowsky

  Materiałoznawstwo i wytrzymałość materiałów

  Koleżanko, to nie zajęcia z materiałoznawstwa tylko forum bhp. Wystarczy wujek google i wszystko nam powie. Więcej pracy.
 2. I tyle w tym temacie, dzięki
 3. W takim razie jaka jest procedura włączenia np. OSP do KSRG ?
 4. Zakładowa straż pożarna – to najczęściej zawodowa, umundurowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt formacja przeznaczona do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na terenie wyznaczonych zakładów pracy oraz okolicznych miast i wsi pod warunkiem że włączona została do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Nawiązując do pytania, jeżeli straż jest w KSRG to zgodę na likwidację wydaje Komendant Powiatowy/ Miejski Państwowej Straży Pożarnej, gdyż obowiązuje ich pewne porozumienie. Jeżeli straż zakładowa nie jest w KSRG, to właściciel zakładu może sobie z nimi zrobić co chce, np. rozwiązać w trybie natychmiastowym.
 5. Tak jak kolega powyżej, przepisy tego nie regulują. Kodeks pracy wskazuje wprost. Art. 2091. § 1. Pracodawca jest obowiązany: zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników; wyznaczyć pracowników do: udzielania pierwszej pomocy, wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników; Reasumując, czy to będzie jeden dokument czy więcej, zależy od Pracodawcy.
 6. No i co z tego że mają, kiepska reklama na serwisie
 7. Montaż musi być zgodnie z deklaracją producenta. Czyli zgodnie ze znakiem CE. Jeżeli dopuszcza, to modyfikacja jest dozwolona. Pytanie drugie: może to być prosta drabina, ale tak jak piszesz, z mocowaniem pod linki robocze uprzęży wraz z tabliczką ostrzegawczą.
 8. Fudowsky

  Praca na wysokości

  Kiedy należy wykonać szkolenia alpinistyczne pracowników wykonujących pracę na wysokości? Czy pracownik pracujący na wysokości pow. 5m wystarczy jeśli posiada badania lekarskie do pracy powyżej 3m i szkolenie BHP dla stanowisk robotniczych przy pracach szczególnie niebezpiecznych?
 9. Fudowsky

  Praca na wysokości

  Jak należy rozumieć w praktyce sformułowanie dotyczące prac na wysokości: "wyposażona w stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące pracownika przed upadkiem z wysokości"? Czy balustrada 1,1 m z poprzeczką i krawężnikiem pełni taką funkcję? Czy w związku z powyższym praca na rusztowaniu lub w podnośniku koszowym traktowane są jako prace na wysokości?
 10. Fudowsky

  Praca na wysokości

  Czy pracowników zatrudnionych w sklepach, gdzie najwyższe półki znajdują się na wysokości powyżej 3 metrów a wykładanie towarów na tych półkach odbywa się sporadycznie z wykorzystaniem drabin rozstawnych należy kierować na badania okresowe z zaznaczeniem, że wykonują pracę powyżej 3 metrów, czy wystarczy zaznaczyć, że praca do 3 metrów wysokości?
 11. Fudowsky

  Praca na wysokości

  Czy przemieszczanie się pracownika po drabinie stanowi pracę na wysokości?
 12. Fudowsky

  Praca na wysokości

  Jakie środki techniczne zastosować, aby zabezpieczyć pracownika wykonującego prace na wysokości, wewnątrz zbiornika zamkniętego, pionowego, o dnie z nie równą powierzchnią (pochylone) i w ograniczonej przestrzeni, z wentylacją grawitacyjną?
 13. Fudowsky

  Praca na wysokości

  Jeden z naszych pracowników technicznych (konserwator z uprawnieniami elektrycznymi) w skierowaniu na badania okresowe ma wpisane m.in. pracę na wysokości powyżej 3m. Po ostatniej wizycie u lekarza orzecznika medycyny pracy przyniósł zaświadczenie, w którym pojawił się zapis: "szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie (symbol 31)” i stał się niezdolny do wykonywania dotychczasowej pracy. W związku z powyższym konieczne jest przeniesienie do pracy na innym stanowisku (bez okresu do kiedy). Końcowy zapis – „niezdolny do pracy na wysokości pow. 3m".Pojawiły się w związku z tym pytanie czy na tej podstawie można pracownika dopuścić do pracy na stanowisku konserwatora?
 14. Fudowsky

  Praca na wysokości

  Czy wchodzenie do studzienki kanalizacyjnej z asekuracją w postaci trójnogu z wyciągarką samohamowną i przypiętą do szelek bezpieczeństwa linką jest pracą na wysokości i pracownik podlega badaniom wysokościowym?
 15. Fudowsky

  Praca na wysokości

  To w takim razie jakie są okoliczności wykluczające wykonywanie prac na wysokości?
×