Skocz do zawartości

Fudowsky

Członkowie
 • Liczba zawartości

  46
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Fudowsky w dniu 6 Września 2018

Użytkownicy przyznają Fudowsky punkty reputacji!

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O Fudowsky

 • Tytuł
  Początkujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Pod jakim kodem odpadu zakwalifikować zużytą odzież roboczą pochodzącą z pracy na stanowiskach, gdzie występują procesy, w których używa się substancji chemicznych? Pod jakim kodem zakwalifikować zużytą odzież, gdzie nie stosuje się substancji chemicznych? Czy taka odzież może trafiać do odpadów komunalnych? Czy pracodawca może przekazać zużytą odzież pracownikowi?
 2. Czy operat przeciwpożarowy do wniosku o wydanie pozwolenia na wytwarzanie odpadów może być opracowany przez inżyniera bezpieczeństwa pożarowego?
 3. Koleżanko, to nie zajęcia z materiałoznawstwa tylko forum bhp. Wystarczy wujek google i wszystko nam powie. Więcej pracy.
 4. W takim razie jaka jest procedura włączenia np. OSP do KSRG ?
 5. Zakładowa straż pożarna – to najczęściej zawodowa, umundurowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt formacja przeznaczona do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na terenie wyznaczonych zakładów pracy oraz okolicznych miast i wsi pod warunkiem że włączona została do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Nawiązując do pytania, jeżeli straż jest w KSRG to zgodę na likwidację wydaje Komendant Powiatowy/ Miejski Państwowej Straży Pożarnej, gdyż obowiązuje ich pewne porozumienie. Jeżeli straż zakładowa nie jest w KSRG, to właściciel zakładu może
 6. Tak jak kolega powyżej, przepisy tego nie regulują. Kodeks pracy wskazuje wprost. Art. 2091. § 1. Pracodawca jest obowiązany: zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników; wyznaczyć pracowników do: udzielania pierwszej pomocy, wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników; Reasumując, czy to będzie jeden dokument czy więcej, zależy od Pracodawcy.
 7. Montaż musi być zgodnie z deklaracją producenta. Czyli zgodnie ze znakiem CE. Jeżeli dopuszcza, to modyfikacja jest dozwolona. Pytanie drugie: może to być prosta drabina, ale tak jak piszesz, z mocowaniem pod linki robocze uprzęży wraz z tabliczką ostrzegawczą.
 8. Kiedy należy wykonać szkolenia alpinistyczne pracowników wykonujących pracę na wysokości? Czy pracownik pracujący na wysokości pow. 5m wystarczy jeśli posiada badania lekarskie do pracy powyżej 3m i szkolenie BHP dla stanowisk robotniczych przy pracach szczególnie niebezpiecznych?
 9. Jak należy rozumieć w praktyce sformułowanie dotyczące prac na wysokości: "wyposażona w stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące pracownika przed upadkiem z wysokości"? Czy balustrada 1,1 m z poprzeczką i krawężnikiem pełni taką funkcję? Czy w związku z powyższym praca na rusztowaniu lub w podnośniku koszowym traktowane są jako prace na wysokości?
 10. Czy pracowników zatrudnionych w sklepach, gdzie najwyższe półki znajdują się na wysokości powyżej 3 metrów a wykładanie towarów na tych półkach odbywa się sporadycznie z wykorzystaniem drabin rozstawnych należy kierować na badania okresowe z zaznaczeniem, że wykonują pracę powyżej 3 metrów, czy wystarczy zaznaczyć, że praca do 3 metrów wysokości?
 11. Czy przemieszczanie się pracownika po drabinie stanowi pracę na wysokości?
 12. Jakie środki techniczne zastosować, aby zabezpieczyć pracownika wykonującego prace na wysokości, wewnątrz zbiornika zamkniętego, pionowego, o dnie z nie równą powierzchnią (pochylone) i w ograniczonej przestrzeni, z wentylacją grawitacyjną?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...