Skocz do zawartości

Patryk Kuliński

Członkowie
 • Liczba zawartości

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Patryk Kuliński

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. A z czego o wynika? Okres przechowywania akt osobowych, a więc także zaświadczenia potwierdzającego odbycie szkolenia wstępnego wynosi 50 lat od zakończenia pracy u danego pracodawcy. Art. 51u Dz.U. 1983 Nr 38 poz. 173 USTAWA z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
 2. Na stanowiskach innych niż robotnicze można dostarczyć pracownikom materiały szkoleniowe a samo szkolenie można wtedy ograniczyć do egzaminu. Oczywiście nie pochwalam takich praktyk ale o ile materiały i reszta dokumentacji będzie starannie przygotowana nikt nie ma prawa tego zakwestionować. Na robotniczych stanowiskach tylko forma instruktażu a więc bezpośrednia i musi szkolenie trwać co najmniej 6 godzin zegarowych.
 3. Szkolenie wstępne w pierwszym dniu lub dniach pracy a okresowe cyklicznie. Pierwsze okresowe w ciągu roku od zatrudnienia a później robotnicy nie rzadziej nić co 3 lub 1 rok, biurowi nie rzadziej niż 6 lat, inżynieryjni,kierownicy i inni nie rzadziej niż co 5 lat. Dodatkowo kierownicy i pracodawcy pierwsze okresowe robią w ciągu pół roku.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...