Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hot Dog

Jak długo ważne jest badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych?

Recommended Posts

Kondziu    0

Ja miałem w głowie art. 6 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Pewnie jest coś jeszcze co to reguluję ale ja już ich nie pamiętam.

gothic    4

Jest tam coś jeszcze związanego z ustawą z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy, jednak z tego co wiem to dotyczy to kto takie badania może wykonywać - oczywiście lekarz medycyny pracy. Moim zdaniem to wszystko ale może jeszcze ktoś coś doda.

adek1984    1

Zarówno w ustawach, jak i przepisach nie ma mowy o tym jak często i czy w ogóle należy wykonywać powtórne badania, jednak lekarz (posiadając wiedzę medyczną i niezbędne informacje) ma prawo wyznaczyć kolejny termin. Jeśli po wykonaniu badań cały czas kontynuujemy pracę w jednym miejscu, a w samych badaniach nie było żadnych nieprawidłowości to raczej nie ma potrzeby ich powtarzania.

jaro    1

Zawsze wydawało mi się, że same badania, wykonywane w sanepidzie są bezterminowe (chyba, że istnieją rozmaite przesłanki, przez które zainteresowany otrzyma nakaz wykonania ich powtórnie). Wizyta u lekarza medycyny pracy natomiast, powinna być odbywana regularnie (niestety nie wiem co jaki czas) - nie wykonanie tych badań byłoby wówczas równoznaczne z tym, że książeczka staje się nieaktualna.

Małami123    0
3 godziny temu, Nataliamisiek napisał:

Witam. Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych ważne są przez okres 2 lat.

Przepisy nie wskazują natomiast, czy – i jak często – badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych powinno być powtarzane. To lekarz,decyduje jak często mają one być przeprowadzane.

Bartek    0
4 godziny temu, Nataliamisiek napisał:

Witam. Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych ważne są przez okres 2 lat.

Cześć, a możesz podać jakieś źródło? Bo z tego co wiem, to w żadnych ustawach nie jest podany czas ważności tych badań. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować