Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomy12

Wstępne szkolenie behapowca

Recommended Posts

Hej, zatrudniłem się w firmie jako bhpowiec i teraz nie wiem kto ma mi przeprowadzić szkolenie wstępne. To mała firma. Wiem, że stanowiskowe może pracodawca, ale co dalej?

Instruktaż ogólny prowadzi: 
1. pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy , 
2. osoba wykonująca u pracodawcy zadania tej służby albo pracodawca, który sam wykonuje takie zadania, 
3. pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający zasób wiedzy i umiejętności zapewniający właściwą realizację programu instruktażu, mający aktualne zaświadczenie o ukończeniu wymaganego szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Dokładnie. Skoro masz uprawnienia BHP, to jesteś osobą, która sama może przeprowadzić sobie szkolenie BHP i nie powinno być z tym żadnego problemu. W mojej firmie pracuje człowiek od przepisów BHP i on sam sobie przeprowadził takie szkolenie i wszystko było zgodnie z prawem.

Cytat

§ 10. 1. Instruktaż ogólny odbywają, przed dopuszczeniem do wykonywania pracy, nowo zatrudnieni pracownicy, studenci odbywający u pracodawcy praktykę studencką oraz uczniowie szkół zawodowych zatrudnieni w celu praktycznej nauki zawodu. 
2. Instruktaż ogólny prowadzi pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy , osoba wykonująca u pracodawcy zadania tej służby albo pracodawca, który sam wykonuje takie zadania, lub pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający zasób wiedzy i umiejętności zapewniający właściwą realizację programu instruktażu, mający aktualne zaświadczenie o ukończeniu wymaganego szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dnia 30.11.2016 o 02:56, cepelia napisał:

A z tego co wynika z tego tekstu to chyba powinien przeprowadzić go były bhpowiec... To jak to jest w końcu? W mojej firmie bhpowiec będzie odchodził na emeryturę i nie wiem kto ma przeprowadzić szkolenie nowej osobie. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować