Skocz do zawartości
domestos

Powypadkowy protokół

Recommended Posts

Nie dodajesz, protokół powypadkowy jest stosowany wtedy, gdy dojdzie do wypadku w miejscu pracy i ma na celu wskazanie przyczyn oraz skutków tego wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu

Dodaj tylko załączniki, które są wskazane w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i będzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu

Ja zawsze dodawałem i nikt mi z tego tytułu nic nie zrobić. Być może nie trzeba tego robić, ale ja to zawsze robiłem i było okej. Nie wiem czy to jakiś problem, można je przecież dołączyć i nic się nikomu nie stanie. W necie jest napisane, ze samo L4 nie decyduje o kwalifikacji zdarzenia wypadkowego.Wydaje mi się, że to zależy od tego czy wypadek jest ciężki czy nie. A do wypadków ciężkich kwalifikuje sie utratę słuchu, mowy , wzroku, trwałą choroba psychiczna, utrata zdolności rozrodczej itp. W sumie macie wszyscy rację mówiąc, że nie trzeba, trochę poczytałem i faktycznie jest tak jak piszecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Złożyć zawsze możesz, nie zaszkodzi. Papier wszystko zniesie w tym wypadku :P Ale gdybyś miał się specjalnie w tym celu kłopotać to nie warto, u nas też czasem L4 pracownicy przynoszą L4 (w razie czego), ale nie dodajemy tego do protokołu, tylko od razu do akt pracownika to leci, aby było podstawa do tego, aby mógł skorzystać z chorobowego

Udostępnij ten post


Link to postu

Inaczej :)

Nie dodajesz l4 do protokołu powypadkowego. Masz możliwość taką, że będzie wypadek ale pracownik nie będzie potrzebował L4.. W kwestiach BHP zawsze stawiamy na protokół powypadkowy i on się liczy. Co innego gdyby doszło do wypadku i potrzebowałbyś l4 żeby np ubiegać się o odszkodowanie i by pokazać jak długi czas byłeś niedolny do pracy. W takich sytuacja L4 się przydaje. Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×