Skocz do zawartości

Prezes

Członkowie
 • Liczba zawartości

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O Prezes

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. A na czyj koszt takie badania są przeprowadzane? I czy muszą być zrobione w godzinach pracy?
 2. A nie jest tak, że jedno i drugie nalicza się do stażu urlopowego? Kadrowcem nie jestem ale zawsze myślałem, że tak jest.
 3. Tak to właśnie działa, rejestrując się na forum zgadzamy się na to, żeby dostawać maile od administratora forum. To nie jest nic szczególnego i moim zdaniem też nie jest zbyt uciążliwe, na ogół ich nawet się nie czyta. Ma to też swoje plusy bo czasami jesteśmy informowani o tym, że ktoś napisał do nas PW itp.
 4. Z tego co się orientuję to gaśnice muszą być na klatkach schodowych również.
 5. Odbiór co roku, dokumenty wymienił Ci @karburator w swoim poście. Z tego co sam kiedyś szukałem to faktycznie brak dokładniejszych informacji, jedyne do czego udało mi się wtedy dokopać to informację, że kary są bardzo dotkliwe oraz, że jeżeli dojdzie do wypadku z wózkiem to sprawa na pewno się skończy w sądzie. Natomiast w art. 63 ustawy o dozorze technicznym jest napisane: Tak więc jak sam widzisz @rocekt o wysokości kar nie ma tam nawet słowa! Mam nadzieję, że pomogłem Ci chociaż trochę! Miłej niedzieli życzę!
 6. Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Jeszcze jedna kwestia mnie interesuję czy możecie mi podać akty prawne dotyczące IBP?
 7. A ja tam trochę te zdziwienie rozumiem, praktycznie taki przedstawiciel handlowy nie jest kierowcą zawodowym, nie będzie spędzał 8 godzin w pracy za kółkiem, tylko zdecydowanie mniej, praktycznie tylko czas spędzony na dojechaniu do klienta. To trochę tak, jakby każdy kierowca w tym kraju, który posiada prawo jazdy musiał mieć zrobione psychotesty. Jedziesz do sklepu po zakupy? Masz psychotesty? Nie...to sorry kolego, nie jedziesz. Jedziesz odebrać dziecko, że szkoły? A badania? Nie, to nie prowadzisz. Te wymagania są po prostu bzdurne i moim zdaniem chodzi tylko o to, żeby naciągać prac
 8. Witam, co aktualnie powinno się znajdować w takiej instrukcji? Słyszałem, że jakiś czas temu zmieniły się wymogi i sama jej zawartość. Mogę prosić o pomoc?
 9. Andrzej ma rację, nigdzie w przepisach nie jest podane, że gaśnica ma wisieć. Musisz jedynie pamiętać o tym, że do najbliżej gaśnicy musi być odległość nie większa niż 30 metrów oraz, że ma być zapewniony dostęp o szerokości co najmniej 1 metra. Przepisy nie regulują tego, że ma wisieć i na jakiej wysokości. Jedyne opisują reguły związane z wyposażeniem obiektu w gaśnice i ich rozmieszczeniem.
 10. Witam. Jak rozumiem zgłaszałeś wypadek w pracy u pracodawcy?
 11. Jeżeli nie zmieniają się żadne czynniki szkodliwe albo warunki uciążliwe to żadnych nowych badań nie trzeba. Po prostu przenosisz pracownika.
 12. Dokładnie, skontaktuj się z producentem. Wyślą Ci drogą mailowa taki atest bez problemu.
 13. Nie trzeba robić takiego szkolenia jeśli to jednoosobowa firma. Nie ma też obowiązku oceniania ryzyka zawodowego.
 14. Ja bym nie uznawał, zwłaszcza jeśli na szkoleniu pracownik został poinformowany jakie sytuacje się wliczają w taki wypadek.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...