Skocz do zawartości

Eliza90

Członkowie
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Eliza90

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ireneusz prawdopodobnie chce zrobić to z tytułu tego, że jest to po prostu wygodniejsze, praktyczniejsze. Ja nie do końca jestem zwolenniczką takiej metody. Wszystko jest jednak bądź co bądź dla ludzi i trzeba po prostu to przemyśleć, kiedyś ktoś arze mi powiedział : Liczy sie przede wszystkim intencja i efekt końcowy. Pozdrawiam serdecznie
 2. Witam. Polecam wykorzystać w tej materii nic innego jak wielki i wszechmogący youtube, który wie wszystko Dwa proszę o kontakt, mogę przesłać własne materiały, ze swoich szkoleń albo takich, które sama prowadziłam albo w których uczestniczyłam jako uczestnik. Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę powodzenia
 3. Eliza90

  Harmongram szkoleń

  Witam bardzo serdecznie. Możesz ściągnąć taki harmonogram albo zrealizować, stworzyć go samemu pytanie czego oczekujesz i jaki to ma sens? Jeżeli chcemy iść standardowo na łatwiznę, tak jak "każdy , większość" no to jaki to będzie miało sens? Uważam, że żaden. Nie sztuką jest zduplikować coś od kogoś i się cieszyć, a zrobić coś porządnie samemu. jakby na to nie patrzeć, Ty jesteś za to odpowiedzialny. Zawsze w takich sytuacjach stawiam sobie pytanie, czy wykonując jakieś zadanie zapłaciłabym tej osobie za to. Może nie jasno napisałam, ale zmierzam do tego, że jeżeli na koniec dnia zadaje sobie pytanie - zrobiłam to na tyle dobrze, że zapłacić za to sama sobie, to na pewno jest to dobre i warte. Mamy to co sami dajemy. Prędzej czy później to do nas po prostu wróci.
 4. Eliza90

  Kurs BHP przez internet

  Witam a z kolei uważam, że można z wszystkiego korzystać o ile realnie jest to sprawdzone i rzetelne, a nie organizowane na tak zwanego odczepnego i żeby tylko po prostu było. Może po prostu zastanów się i dowiedz jaką masz możliwość, wypisz plusy, minusy i będziesz wiedział. Zdarza się niestety, że szkolenia tradycyjne są tak samo beznadziejne jak i szkolenia internetowe. I odwrotnie, wszystko przecież zależy od tego kto realizuje, organizuje takowe szkolenie. Nie sztuka jest zrobić szkolenie byle jak, stracić cenny czas uczestników ale i pieniądze. Można zrobić to też profesjonalnie, korzystając z metod nowoczesnych, "perełek technologicznych" o ile z głową się to po prostu robi. Naprawdę szanujmy swój czas i innych ludzi. Prędzej czy później się to na nas po prostu odbije, będziemy musieli za to bardzo mocno zapłacić. Mamy tak jak myślimy. To co dajemy to otrzymujemy. Takie jest moje zdanie. Nie jestem jakimś ekspertem od zarządzania czasem ludzi, ale znam temat z własnej autopsji, z własnego doświadczenia. Naprawdę zdążyłam nieco zapoznać się z tą dziedziną, tematem - nie tylko od środka, ale i bezpośrednio jako uczestnik szkoleń - powiem tyle - nigdy więcej marnotrawienia. Pozdrawiam bardzo serdecznie!
 5. Witam bardzo serdecznie Jeżeli chodzi o mnie to ja praktycznie zawsze realizowałam, organizowałam szkolenia na własną rękę, bardzo indywidualnie. Istnieje bardzo wiele powodów dla ktrych wybrałam właśnie taki system. Przede wszystkim jest to nic innego jak po prostu jakość. Większa, szersza jakość usług oznacza więcej dobrych odbiorców, zaufanych klientów, osób, które będą sprzyjać czy to naszej firmie, organizacji, fundacji. A podkreślam, że zajmowałam się już wszelakimi formami i zagadnieniami. Począwszy od indywidualnej fundacji, aż po firmę szkoleniową. Poprzez firmę przeznaczoną, głównie dla rodzin - a konkretnie dzieci. Ja na Twoim miejscu i na swoim tak samo, obawiałabym się korzystać z "usług" kogoś obcego. Nie twierdzę, że trzeba zajmować się wszystkim samemu, co przecież, ie jest dobre, bo nie jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie, ale na pewno chciałabym sprawdzić osobę, która prowadziłaby szkolenie dla mnie, dla moich ludzi. Przedyskutowałabym wiele zagadnień z nią, aspektów, zapytała o jej własny punkt widzenia i wiele innych kwestii. Zapytałabym co ona sugeruje, planuje zrobić, zrealizować, jakie tematy poruszyć, jakie to szkolenie miałoby mieć formę, jak miałoby wyglądać. Zawsze to podkreślam, że jeżeli realnie ma ono być owocne, korzystne i nie ma być stratą czasu zarówno jak i dla prowadzącego ale i dla naszych uczestników - pracowników, należałoby dostosować w taki sposób formę, że wymuszałaby ona pełne zaangażowanie i uczestnictwo w spotkaniu wszystkich osób. Swego czasu zanim sama rozpoczęłam własną, indywidualną działalność, działałam jako uczestnik, albo inaczej to ujmując brałam udział jako uczestnik. Miałam ogromne szczęście uczestniczyć, w naprawdę profesjonalnych i bardzo dobrze przygotowanych szkoleniach, na których nie było przysłowiowego siedzenia, marudzenia i dłubania w nosie, tylko realna praca, działanie. Każdy nie dość, że był maksymalnie zaangażowany to jeszcze samo szkolenie było bardzo mega intensywne. I powiem szczerze wolę o niebo w tą stronę, aniżeli w totalnie odwrotną. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, nie cierpię marnowania czasu. Uważam zatem, że powinieneś po prostu sprawdzić dokładnie szereg osób prowadzących, a później ewentualnie wybrać jakąś korzystną ofertę dla Ciebie - to najpewniejsze źródło moim zdaniem. Życzę owocnej pracy, powodzenia i gdyby co służę pomocą.
 6. Jeżeli chodzi o moje doświadczenia to u mnie wygląda to w zależności od tego akie jest to szkolenie, jakich mamy uczestników i czego ono po prostu będzie dotyczyć. Przykładowo, żeby jakoś to zaprezentować konkretnie, przejdę do takiej kwestii jak moje własne szkolenia. Jeżeli przykładowo prowadziłam szkolenie dla niań albo dla swojej grupy marketingowe to wyglądało to zawsze nieco inaczej. To przede wszystkim zależy od tego, gdzie też znajdują się uczestnicy. Dwa - jakby na to nie patrzeć na części szkoleń potrzebne są inne rzeczy. Tablice, markery, prezentacje firmowe. Warto jest po prostu dokładnie to przeanalizować przed samym szkoleniem. Zastanowić się co będziemy na nim po prostu robić. Życzę powodzenia.
 7. Witam. Wiem doskonale z czym się zmagasz dlatego, że tak samo jak Ty prowadziłam szkolenia, eventy. Fakt faktem. Nieistotne nie jest to istotne czy są to osoby dorosłe czy nie dorosłe. Może wynikać to z przeróżnych kwestii. Między innymi jedną z przyczyn może być po prostu nudne szkolenie. Kolejną kwestią może być zły dobór uczestników. Kiedyś kiedy jeszcze przygotowywałam się do działalności trenera, ktoś na jednym ze szkoleń uświadomił mi bardzo ważną kwestię. Mianowicie jest to dobór odpowiednich uczestników. Podzielenie ich w odpowiednie grupy. Część osób kompletnie nie zdaje sobie z tego tego sprawy, ale można metodą dedukcji wybrać, dopasować mentalnie tak ludzi, aby było to szkolenie owocne. To kwestia pierwsza. Kwestia druga to to, że jeżeli chcemy, aby to było realnie dobre i skuteczne dla wszystkich osób, zainteresowanych, to trzeba po prostu zaangażować takie osoby - żeby nie był to ewidentnie tylko suchy odbiór. Kolejna rzecz, może zabrzmi to dziwnie dla zainteresowanego, ale doprowadzanie do sytuacji, w której uczestnicy będą musieli zmagać się z nowościami, poskutkuje bardzo korzystnymi owocami - na pewno dużo więcej z tego wyciągną. Im więcej będą zmuszeni wykonać osobiście, tym więcej zapamiętają. Może problem leży na przykład w formie? W koncepcji działania? Dwa musisz pamiętać, że ma Pan dokładnie to czego Ty sam oczekujesz od swoich uczestników. Zrobią to na co Ty im sam pozwolisz. To Ty jesteś tu liderem. Prawdopodobnie Ciebie po prostu sprawdzają. Chcą zwyczajnie zobaczyć, na co mogą sobie pozwolić a na co nie. Taką rzeczą, którą ja sama na początku ustalałam było wprowadzenie po prostu zasad i późniejsze weryfikowanie ich i trzymanie po prostu tego co ustaliliśmy. oczywista i jasna jak słońce.
 8. Witam. Zajmowałam się kiedyś bardzo podobną kwestią. To wydaje się być bardzo prostym tematem. Jeżeli decyduje się Pan na realizację takiego zadania, a nie zna się Pan na powyższym temacie, nie spotkał się z nim, ani nie dotknął go osobiście polecam zastosować kilka rozwiązań praktycznych. Jeżeli dojdzie Pan do źródła to będzie mógł Pan odpowiednio zająć się przydzielonym tematem. Co proponowałabym zrobić? Przede wszystkim spotkać się przykładowo z rodzicami, którzy korzystali z pomocy, pracy niań. Bądź to bądź najbardziej pewne źródło informacji. Polecam wykorzystać przykładowo w tym celu portale społecznościowe. Wyszukiwarka internetowa może okazać się w tej materii wprost nieograniczona. Mamy bardzo wiele instytucji, portali, które zrzeszają nianie, opiekunki. Zawsze można do nich dotrzeć i po prostu zwyczajnie zapytać z jakimi trudnościami, z jakimi wyzwaniami one same się zmagały. Tak samo dobrym informatorem jest "praktykujący rodzic" - wie czego takiej niani mogło zabraknąć, jakich umiejętności. Tak jak pisałam wcześniej sama prowadziłam takie szkolenia dla swojej kadry. Zawarłam w nim przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa, ale o tych chyba nie trzeba wspominać. Rzecz oczywista i jasna jak słońce.Mogę dodać, że osobiście skupiłam się, też na takiej dziedzinie jak metody nauczania. W naszym przypadku była to metoda montessori. Rzeczą kolejną, którą poruszyłam było przedstawienie takiego zagadnienia jak miejsce pracy. Oczywiście wchodziło tu w grę, także strój kandydatek. ( paznokcie, związane włosy ). Rzecz kolejna jaką zamieściłam na szkoleniu to podejście odpowiednie do rodziny, rodziców - wybudowanie prawidłowych relacji. Część dziewczyn jakie zatrudnialiśmy - a raczej przeszkalaliśmy miała wyjechać jako au pair. Można zatem zwrócić uwagę na to, że powyższe zagadnienie było bardzo potrzebne i konieczne. Dziewczyny bez tego wprowadzenia mogłyby popełnić nieumyślnie kilka błędów. To na co jeszcze warto byłoby zwrócić uwagę to odpowiednie rozplanowanie pracy i konsultacja z klientami - nie każda młoda dziewczyna jest świadoma tego, że tak należałoby zrobić. Pamiętajmy, że dobra organizacja oznacza zadowolone dziecko, czyli zadowolonego rodzica a co za tym idzie bezpośrednio do nas? Zadowolonego i długoterminowego klienta. Jeżeli nie odpowiemy na potrzeby to nie dość, że nie pozyskamy nowych osób, to znacznie możemy zostać osłabieni na naszym rynku działania. Życzę zatem owocnego i twórczego szkolenia. Tak jak widać z moich przykładów, najlepiej pytać u źródła. W razie problemów polecam się na przyszłość. Służę pomocą.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...