Skocz do zawartości

Lena

Członkowie
 • Liczba zawartości

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Lena

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Ale zakaz palenia to zakaz palenia. I według mnie powinien taki zakaz być traktowany jako całkowity, a więc także wykluczający palenie epapierosów. Poza tym według mnie kiedy pali się epapierosa to wtedy o wiele łatwiej jest też zapalić zwykłego papierosa, kiedy nie ma w danym zakładzie pracy żadnych czujników. Zakaz to zakaz i tyle. Nie powinien być omijany epapierosem, bo w ten sposób tylko zachęca do jego łamania i obchodzenia.
 2. Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu na jaki została zawarta. Oznacza to, że jeżeli umowa na okres próbny została podpisana na miesiąc, rozwiązuje się z upływem miesiąca. Umowa na okres próbny może być również rozwiązana za porozumieniem stron. Ponadto przepisy dopuszczają rozwiązanie umowy na okres próbny za wypowiedzeniem przez każdą ze stron poprzez złożenie stosownego oświadczenia woli oraz bez wypowiedzenia z winy pracownika (art. 52 Kp) albo z winy pracodawcy (art. 55 Kp). Prawo wypowiedzenia umowy zawartej na okres próbny przysługuje zarówno
 3. Oto zagrożenia biologiczne dla kucharza: salmonella, pałeczka listeriozy, chlamydia, pałeczka duru brzusznego, gronkowiec złocisty, laseczka jadu kiełbasianego, toksomplazmoza, włosień kręty.
 4. Przede wszystkim: -poparzenie związane z dotykaniem naczyń, sprzętu albo poparzenie jedzeniem, -przez mokre czy śliskie posadzki i podłogi może się potknąć i połamać coś albo zwichnąć -może się uderzyć o narożniki, blaty, rogi stołu, -może spowodować uraz palców i rąk przez otwieracze do butelek czy wina, -porażenie prądem elektrycznym, -istnieje ryzyko raka przez obecność palarni w lokalu, -przemęczenie, -przez stres może zapaśc na nerwice, depresje.
 5. Zdecydowanie wtedy kiedy ta przerwa nie miała miejsca z powodu wypadku czy śmierci bliskiej osoby np. wtedy kiedy ta przerwa dotyczyła np. pójścia do sklepu czy wstąpienia do znajomego na kawę.
 6. Poprawne i profesjonalne przeprowadzanie szkoleń BHP, zapewnia pracownikom wiedzę z zakresu: prawa pracy, organizacji i metod kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy, występujących zagrożeń oraz sposobów ich eliminacji, środków ochrony zbiorowej i indywidualnej, wypadków przy pracy oraz postępowania w razie wypadku, ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy. A trwa różnie, dla każdej branży i każdego stanowiska inaczej, zazwyczaj od 8 do nawet 16 godzin (
 7. Dla mnie to ewidentnie wypadek przy pracy, bo była nadal na zakładzie pracy. Gdyby go opuściła to byłaby już droga z/ do pracy i wtedy tak by się kwalifikowało te wydarzenie.
 8. Ale ważniejsze od płytek jest zdecydowanie zdrowie i życie pracowników.Zima to niebezpieczny okres i warto się w jej czasie dobrze zabezpieczyć. Płytki można wymienić na wiosnę, a połamanych rąk i nóg się nie wymieni. Dlatego naprawdę zamiast sypania solą czy żwirem (bo to rozwiązanie na chwilę) skupiłabym się na tym gresie antypoślizgowym o którym piszesz albo na tych plastikowych wycieraczkach.
 9. Zgodnie z tą podstawą prawną PIP może nakazać zapewnienie odpowiednich warunków pracy i do nich należy dostęp do bieżącej wody. W takim razie brak wody może zaistnieć, ale jeśli dowie się o tym PIP to pojawi się spory problem. Jeśli sanepid się o tym dowie to po prostu tak jak napisane wyżej, wyłączy dostęp do wszystkich miejsc gdzie wody bieżącej nie ma.
 10. Prawda jest taka, że jeśli książeczka jest starsza niż 5 lat to nie wydadzą Ci duplikatu i musisz wyrobić ją jeszcze raz. Jeśli ma mniej niż 5 lat to możesz dostać duplikat i nie powtarzać badań. A sama książeczka kosztuje kilka złotych, większym kosztem są badania, które mogą kosztować od 80-120zł.
 11. Podpinam się pod wypowiedzi innych użytkowników forum. Według mnie nawet jeśli brak toalety byłby dozwolony pod względem aktów prawnych, to zdecydowanie byłoby to dużym minusem jeśli chodzi o wygodę odwiedzających klientów. No dla mnie to byłoby zdecydowanie nie fair wobec klientów, którzy przychodziliby do lokalu po to, żeby spędzić czas z rodziną czy znajomymi (a zwłaszcza z dzieckiem, tak jak napisał Piotr) i wydawali tam swoje pieniądze. Oczywiście że potrzeby fizjologiczne pojawiają się w czasie długich posiedzeń w lokalach, w których człowiek chce nie tylko zjeść, napić się, ale też posi
 12. Jeśli to faktycznie o to chodzi założycielce tematu to oczywiście, że nie ma takiej opcji absolutnie. Każdy lokal musi zostać sprawdzony, skontrolowany itd. samodzielnie i nie może podczepiać się pod badania, kontrole i wizyty, które dotyczyły miejsc, które były tam w przeszłości.
 13. Ja też uważam, że warto spełnić wszelkie wymagania sanepidu i że nie ma tutaj za bardzo kombinowania, ale jest inna kwestia. Takich rzeczy na które inspektor sanepidu zwróci uwagę jest naprawdę masa, ale z drugiej strony to nic prostszego się dowiedzieć jakie to rzeczy. Wystarczy zadzwonić do najbliższej jednostki sanepidu i tam dowiedzieć się wszystkiego. Mają oni obowiązek poinformować o wszelkich wymaganiach, niuansach, a także ewentualnych zmianach w prawie i przpeisach. Dlatego według mnie najłatwiej byłoby dowiedzieć się u źródła, bo otwarcie pubu to faktycznie sporo niuansów o których z
 14. Samonella upodobała sobie jajka, mięso, ryby, mleko i jego przetwory. Ale salmonellę mogą przenosić także muchy i gryzonie. Dlatego właśnie należy odpowiednio zabezpieczać żywność. Tutaj dobrym przykładem jest pozostawianie bez przykrycia i zabezpieczenia jakichkolwiek na kuchence, na stole czy na blacie w kuchni. A wiele osób ma do tego skłonności. Objawami tego zatrucia są bóle głowy, temperatura, wymioty, biegunka.Aby ją wyleczyć należy odpowiednio nawadniać organizm i stosować odpowiednią, lekką dietę. Stosuje się tez odpowiednie leki, zwłaszcza te specjalnie na zatrucie. Oto inne wskazówk
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności