Skocz do zawartości

pgw

Członkowie
 • Zawartość

  35
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez pgw

 1. Gdybyś chciał pójść do towarzystwa ubezpieczeniowego iubezpieczyć się na podobnych warunkach, to pewnie zapłaciłbyś drożej. Ile drożej - to zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, bo one jednak różnią się pod tym względem. Minusem zbiorówek jest to, że za bardzo nie można zmieniać zapisów umów. Po prostu masz ofertę i decydujesz się na nią z dobrodziejstwem inwentarza lub rezygnujesz. Odsyłam jeszcze do https://wygodnie.pl/ Porównywarka ubezpieczeniowa z wykorzystaniem której możesz sprawdzić jak to wygląda w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.
 2. Możliwości z tego zakresu jest dosyć dużo. Jak już kupować gaśnicę, to najlepiej z przeznaczeniem do możliwości zagaszenia ognia z różnych źródeł (w zależności od źródeł ognia). A źródłem ognia może być wadliwie działająca instalacja elektryczna, instalacja gazowa lub inne tego typu, które nie dają się w prosty sposób okiełznać (z wykorzystaniem standardowych sposobów. Odsyłam do https://www.egsystem-sklep.pl/ Mają tam dosyć duży wybór gaśnic.
 3. Znacie może jakieś firmy z Warszawy, zajmujące się sprzątaniem dużych powierzchni? Najlepiej na zasadzie outsourcingu tego typu usług, w co najmniej kilku lokalizacjach.
 4. Zależy jeszcze jaki to jest konkretnie wyjazd zagraniczny, bo jeżeli jest to zorganizowana wycieczka, to często bywa tak, ?e w ramach tego pakietu jest ju? jakie? ubezpieczenie. Nie mniej jednak warto jest wykupić dodatkowe ubezpieczenie, od tych wszystkich zdarzeń, które przecież mogą się? przydarzyć za granicą: wypadki, problemy zdrowotne, które będą wymagały interwencji medycznej - czy nawet pomoc w zorganizowaniu transportu do PL. A koszta takiego ubezpieczenia nie s? przecie? wysokie. Polecam zapozna? się z https://superpolisa.pl/ - porównywarka ubezpieczeniowa, za pośrednictwem której można sprawdzić warunki w poszczególnych ubezpieczalniach.
 5. W jakich sytuacjach warto wdrożyć certyfikat poświadczający, że w danym zakładzie obowiązują certyfikaty takie jak bezpieczeństwa i higieny pracy. Mam na myśli np certyfikat OHSAS 18001 / PNN 18001. Kiedy i w jakich sytuacjach warto takowy certyfikat posiadać?
 6. Wszelkiego rodzaju kanały oddymiająće, które mają odprowadzać zadymionych pomieszczeń. Generalnie przy wyborze kanałów oddymiających należy wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak: maksymalne wymiary oraz przekrój, ciśnienie panujące w kanałach, wysokość użytkową pomieszczeń czy wilgotność środowiska w którym będą prowadzone kanały. Więcej na ten temat możesz tutaj doczytać: https://www.promattop.pl/pl-pl/applications-new/kanaly%20went/kanaly-went
 7. Wbrew poorom wybór z tego zakresu jest całkiem duży. Pamiętam, że kiedyś dosyć dobrze sprawowało się oprogramowanie Statistica - na studiach dużo w niej działaliśmy, tylko nie jestem pewien, czy to nie jest takie trochę naukowe oprogramowanie. Polecam jeszcze zapoznać się z Microsfot Power Bi, czyli oprogramowanie typu business inteligence: https://powerbi.pl/microsoft-power-bi
 8. Dobra, ale od kiedy osy funkcjonują przy minusowych temperaturach?
 9. Planujemy przekształcenie poddasza użytkowego na pokoje mieszkalne. Dodam, że poddasze wykonane jest na drewnianej konstrukcji dachowej. Więc teoretycznie jest stosunkowo łatwopalne. Pytanie w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć przed utratą ciepła z jednej strony, ale zachować względnie bezpieczny poziom bezpieczeństwa pożarowego?
 10. Dzięki za sugestie, przydatne. Wezmę pod uwagę :)
 11. Czy są jakieś sytuacje w których wypłata ubezpieczenia w celu likwidacji skutków pożaru może pozostać zakwestionowana? Pytam, jak to wygląda w praktyce, czy ubezpieczyciele wykonują jakieś czynności sprawdzające. Czasami się słyszy, o tym, że ubezpieczyciel zakwestionował bezpieczeństwo ppoż w budynku i odmówił wypłaty ubezpieczenia.
 12. Wypadki często zdarzają się na budowie, czyli takim miejscu gdzie ludzie bardzo rzadko zatrudniani są na etatach. W jaki sposób mogą się więc chronić przed następstwami wypadków? Jak to wygląda pod względem ubezpieczeniowym...
 13. Pytanie czy to ma być oprogramowanie działające lokalnie (aplikacja stacjonarna) czy działająca online (czyli przez przeglądarkę- bo tak to się zwykle odbywa). Wydaje mi się, że ta druga opcja jest lepsza z tego względu, z tego względu, że wówczas można korzystać z oprogramowania w zasadzie z każdego komputera z dostępem do internetu. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj: https://itcenter.pl/oferta/integracja-systemow-informatycznych/
 14. pgw

  RODO a wyciek danych

  Wybór jest całkiem duży... Generalnie na rynku jest dosyć dużo programów które dobrze sobie poradzą w procesie archiwizacji. Ewentualnie dopytaj tutaj http://dreamiteam.pl/oferta/outsourcing-it/ Oni tam wdrażają an co dzień tego rodzaju systemy - myślę, że będą w stanie pomóc.
 15. Kominek potrafi się rozgrzać do około 400 st. C, co jest już dosyć wysoką temperaturą, dlatego materiały które zostaną użyte do jego wykończenia, powinny cechować się zwiększoną odpornością na ogień i wysoką temperaturę. Powinno wynikać to wprost z ich specyfikacji. Aktualnie zwykle zabuodwę wykonuje się przy pomocy płyt k-g oraz masy gipsowej, tyle tylko, że dedykowanej do funkcjonowania w takich warunkach. Gdzie ich szukać? Np na Promat. Specyfikację wybranych materiałów znajdziesz tutaj pod linkiem: https://www.promattop.pl/pl-pl/products
 16. Nakazuje to zdrowy rozsądek. Ubezpieczyć się należy, bo później w razie problemów dodatkowe środki pieniężne się przydają. Nie musi to być zbiorówka jak u wszystkich, chociaż zbiorówki bywają najkorzystniejsze. Ewentualnej alternatywy szukaj na porównywarkach ubezpieczeń np tutaj: https://superpolisa.pl/
 17. W jakim banku macie konto firmowe? Czy są tak na marginesie jakies darmowe konta tego typu?
 18. pgw

  Zasady BHP a sklep

  Tak, możesz tam spokojnie do nich podbić. Znają się na rzeczy.
 19. Tutaj wcześniej coś pisałeś @patrick https://www.inwemer.pl/oferta/ochrona-osob-i-mienia Jak to wygląda kosztowo i logistycznie?
 20. Dodam, że chodzi o transport dla w sumie kilkunastu osób, na szkolenie które ma odbyć się pod Krakowem - około 30 km od centrum. Chodzi o sprawny transport z hotelu do punktu szkoleniowego. Może ktoś przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, co gdzie i za ile.
 21. Jaki system najlepiej sprawdzi się do archiwizacji dokumenów które wg przepisów prawa powinny być przechowywane przez X lat?
 22. Aktualny link to: szkolenia-semper.pl
 23. Czy dane osobowe są dostatecznie chronione w przypadku kont bankowych które zakłada się za pośrednictwem kurierów?
×