Skocz do zawartości

Sonsty765

Członkowie
  • Liczba zawartości

    200
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Sonsty765

  1. Przepisy nie precyzują, gdzie należy umieścić instrukcję bhp. Ma być dostępna dla pracownika. Może być wywieszona przy każdej maszynie, może być w segregatorze na stanowisku pracy lub w wyznaczonym przez pracodawcę miejscu w hali produkcyjnej.
  2. Co dzieje się, jeśli taki budynek zostanie uznany za zagrażający życiu? czy można to tak zostawić i mieszkać sobie? czy jest obowiązek podjęcia działań? Co jeśli dojście ewakuacyjne jest przekroczone o np 80%?? czy należy też koniecznie podjąć jakieś działania? np oddymianie ?
  3. Witajcie Jakie macie propozycje na wysokość montażu gaśnic ? Czy zawór gaśnicy może wisieć, tak jak wysokość zaworu hydrantu? czy inne rozwiązanie?
  4. Cześć wam Ostatnio byłam na wstępnym odbiorze Hali Sportowej przez Straż. Strażak powiedział, że w przypadku tego obiektu nie ma potrzeby wyznaczania miejsca zbiórki i podał jakąś ilość osób, ale już teraz nie pamiętam jaką. W tej hali jest założenie przebywania do 400 osób. Czy powyżej 400 trzeba było wyznaczać miejsce zbiórki?
  5. Ocena zagrożenia wybuchem - pytanie kto może takową opracować, jak ten dokument powinien wyglądać i co ma zawierać?
  6. jakie uszkodzenia gaśnic nie podlegają naprawie i dyskwalifikują sprzęt ?
  7. Witam,:) Czy w domu/mieszkaniu posiadacie gaśnice:)? jeśli tak, to jakie?
  8. Drodzy forumowicze:) pamięta może ktoś z was gdzie był zapis o tym, że dla kotłowni należy zapewnić osobny główny wyłącznik prądu. Wiem, że jakiś przepis to reguluje, ale tak dawno miałem z tym tematem do czynienia, że na chwilę obecną nie mogę znaleźć podstawy prawnej regulującej ten wymóg. Proszę was o podpowiedź, będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam wszystkich.
  9. Hydranty zewnętrzne przeciwpożarowe powinny być przez właściciela sieci wodociągowej przeciwpożarowej poddawane przeglądom i konserwacji, natomiast mam pytanie, czy raz w roku wystarczy? czy są jakieś przepisy?
  10. Czy pracownik powinien być skierowany na kontrolne badania lekarskie po pobycie w szpitalu ? był ponad miesiąc w szpitalu, jakieś problemy z wątrobą miał.
  11. Chciałabym zlecić przeprowadzenie szkolenia bhp dla pracowników w szkole. Ile godzin trwać powinien taki kurs ? Jak sprawdzić, kto może prowadzić i wydawać zaświadczenie o ukończeniu takiego kursu ? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby nie robić sobie kłopotów z PIP ?
  12. Jakie są zasady udzielanie pierwszej pomocy w przypadku osoby, która się zadławiła jedzeniem?
  13. Kiedy należy przeprowadzić ocenę ryzyka zawodowego? czy są jakieś momenty oprócz stanowisk, które nie zostały opracowane?
  14. Praca kucharza na pewno jest niebezpieczna, ale czy wie ktoś jakie czynniki biologiczne zagrażają osobie pracującej na tym stanowisku?
  15. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jaka jest ORZ dekarza?
  16. Jak w temacie, czy jest taka możliwość? pytam nawet ze strony prawnej, być może są jakieś regulacje prawne, które o tym mówią? jak sanepid się zapatruje na takie coś?
  17. Kogo należy poinformować w przypadku stwierdzenia nieodpowiednich warunków sanitarno-higienicznych w restauracji? Ostatnio u mnie na osiedlu w jednej knajpce zobaczyłam, jak szczury wychodziły z kosza na śmieci. Komu mam to zgłosić? jaka jest procedura?
  18. Mój kuzyn zamierza prowadzić sklep z zdrową żywnością, czy wie ktoś może jakie są regulacje sanepidu w związku z suplementami diety?
  19. Dokument Identyfikacyjny umożliwia identyfikację dostawców produktów, samej przesyłki oraz odbiorców produktów. Do czego są zobowiązani producenci? Miałam ostatnio spór z znajomą na ten temat. Może tutaj sięgnę jakiejś rzetelnej opinii.
  20. Planuje otworzyć budkę z jedzeniem, na pewno będziemy się przemieszczać, czy zna ktoś jakiś w miarę skrócony poradnik? Tak w skróce najlepiej.
  21. Oczywiście, że renta przysługuje, jeśli masz jakis stopień niepełnosprawności, przecież jesteś nie zdolny do pracy. Jak to chcesz inaczej wyjaśnić?
  22. Ciekawa jestem jak jest kara za nie posiadanie takiej książeczki, wie ktoś?
  23. Sprawą zupełnie podstawową, o której nigdy nie można zapomnieć są tu przede wszystkim książeczki sanitarne. A spotkałam się wiele razy z tym, że pracownicy nie zawsze mieli książeczki sanepidowskie.
  24. Strefa niebezpieczna to miejsce na terenie zakładu pracy, w którym występują zagrożenia dla zdrowia lub życia pracowników. "Wymagania ogólne co do zasadności wyznaczania strefy niebezpiecznej i sposobu oznakowania strefy niebezpiecznej zostały określone w r.o.b.h.p. Zgodnie z § 6 ust. 1 i 2 r.o.b.h.p. miejsca w zakładzie pracy, w których występują zagrożenia dla pracowników, powinny być oznakowane widocznymi barwami lub znakami bezpieczeństwa zgodnie z wymaganiami określonymi w załączniku nr 1 do r.o.b.h.p. i w Polskich Normach. Jeżeli oznakowanie, o którym mowa powyżej, nie jest wystarcz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności