Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jaco

Gdzie umieścić instrukcję BHP?

Recommended Posts

W jakim miejscu umieścić instrukcję BHP? Wiadomo, że ma być dostępna dla pracownika, ale czy przepisy regulują gdzie dokładnie powinna być umieszczona?

Udostępnij ten post


Link to postu

Nie ma przepisów, które by to precyzowały. Tak jak piszesz - ma być dostępna dla pracownika. Gdzie ją powiesisz, to już Twoja sprawa.Jeśli to hala produkcyjna to powieś w wyznaczonym przez siebie miejscu, a jeśli np. biuro to umieść w jakimś segregatorze, odpowiednio oznaczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu

Jeżeli chodzi o halę produkcyjną to proponuję jednak też, żeby znalazła się na każdym miejscu pracy operatora. Wtedy też masz więcej pewności, że pracownik się z tym zapozna.

Udostępnij ten post


Link to postu

Wystarczy jedna na wejściu do hali, a druga w hali. Jeśli są to pokoje, to powieść jedną w przedpokoju prowadzącym do innych pomieszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu

Ja dla własnego i PRZEDE WSZYSTKIM bezpieczeństwa pracowników umieściłbym ją w jak największej ilości miejsc. Powinieneś też dopilnować, żeby Twoi pracownicy zapoznawali się z każdą zmianą jaką wprowadzisz w instrukcję. Najlepiej zbieraj ich w takich wypadkach i dokładnie tłumacz o co chodzi. Nie możesz sobie pozwolić, żeby jakaś zmiana w instrukcji została niezauważona. Poza tym może się trafić, że ktoś naprawdę nie będzie miał kontaktu z instrukcją, dlatego wystaw je w jak największej ilości miejsc. Ja zrobiłbym to i na hali i przy każdym miejscu pracy, ale także w korytarzach czy na stołówkach. Lepiej się po prostu zabezpieczyć i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu

Powinna być widoczna dla wszystkich, a przede wszystkim wcześniej Zgodnie z art. 2374 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm) pracodawca jest zobowiązany zaznajomić pracowników z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczącymi wykonywanych przez nich prac. Pracodawca ponadto jest zobowiązany wydawać szczegółowe instrukcje i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach pracy. Najlepiej jedna w każdym pomieszczeniu gdzie przebywają pracownicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Najlepiej w widocznym. Jak kolega wyżej napisał. Warto żeby każdy pracownik mógł ją zobaczyć jak i przeczytać bez większych problemów. Myślę, że również w razie jakiejś inspekcji mogą się przyczepić jeżeli nie będą one w miejscu widocznym dla pracownika. Może warto również zajrzeć na bloga i sprawdzić czy nie ma jakiegoś artykułu na ten temat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Gość

Bardzo precyzyjnie wyjaśnia, czym są instrukcje bhp, gdzie powinny się znajdować i jak należy je udostępniać, nasz artykuł na firmowym blogu. Zachęcamy do lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu

Instrukcje  mogą zostać umieszczone w szatni bądź w kantorku mistrza lub brygadzisty pod warunkiem zapewnienia łatwego dostępu do instrukcji i umożliwienia stałego korzystania z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×