Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Mierzej

Wypadek podczas opuszczania zakładu pracy

6 postów w tym temacie

Pracownica skończyła pracę o 22. Przebrała się i udała do wyjścia. Wyszła z budynku w którym pracuje i poszła w kierunku wyjścia z zakładu. Idąc z jednego budynku do drugiego (z wyjściem) potknęła się, przewróciła i złamała kciuk. Czy to jest wypadek w pracy czy w drodze z pracy?

Moim zdaniem, jeżeli do zdarzenia doszło jeszcze na terenie zakładu pracy to mamy tutaj do czynienia z wypadkiem w pracy, mimo, że była już przebrana i udawała się do wyjścia. Mogę się jednak mylić, bo posługuję się po prostu logiką, że jeżeli była jeszcze na terenie zakładu pracy to tak naprawdę nie zaczęła jeszcze "drogi do/z pracy".

Dla mnie to ewidentnie wypadek przy pracy, bo była nadal na zakładzie pracy. Gdyby go opuściła to byłaby już droga z/ do pracy i wtedy tak by się kwalifikowało te wydarzenie. 

Ja też stawiałbym na wypadek przy pracy, bo tak jak napisali przedmówcy kobieta była dalej w zakładzie pracy. 

Dnia ‎02‎.‎12‎.‎2016 o 14:57, Mierzej napisał:

Pracownica skończyła pracę o 22. Przebrała się i udała do wyjścia. Wyszła z budynku w którym pracuje i poszła w kierunku wyjścia z zakładu. Idąc z jednego budynku do drugiego (z wyjściem) potknęła się, przewróciła i złamała kciuk. Czy to jest wypadek w pracy czy w drodze z pracy?

Dla mnie to nie jest tak oczywiste jak dla Was wszystkich. Według mnie nie ma tu wypadku przy pracy, bo ona w pracy już zdecydowanie nie była. Może to być co najwyżej wypadek w drodze z pracy. To że była na zakładzie nie oznacza, że był to wypadek przy pracy, bo przecież już nie pracowała. To logiczne.

3 godziny temu, aron napisał:

Dla mnie to nie jest tak oczywiste jak dla Was wszystkich. Według mnie nie ma tu wypadku przy pracy, bo ona w pracy już zdecydowanie nie była. Może to być co najwyżej wypadek w drodze z pracy. To że była na zakładzie nie oznacza, że był to wypadek przy pracy, bo przecież już nie pracowała. To logiczne.

Dokładnie tak jak pisze Aron. To nie jest wypadek w pracy. Wypadkiem w pracy byłby wtedy gdyby ona sobie go zwichnęła np. przy swojej szafce w której ma swoje rzeczy np. otwierając drzwiczki, to to byłby wypadek przy pracy. Albo kiedy wychodząc z hali zahaczyłaby o drzwi i w ten sposób też to byłby wypadek przy pracy. A w tym wypadku to jest po prostu naciąganie sytuacji do wypadku przy pracy, bo kobieta już wyszła z budynku i zakładu pracy i podąża do domu, dlatego to jest wypadek w drodze z pracy. Mimo, że jeszcze formalnie na zakładzie pracy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0