Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysztof26

Legalna baza danych

Recommended Posts

Witam, w jaki sposób kupić legalnie bazę danych klientów? Chciałbym być pewny, gdyż na rynku działa wiele firm, które sprzedają tysiące adresów e-mail, a ja nie jestem pewien, czy tego typu działania są zgodne z prawem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu

Sprawdź na stronie GIODO, czy taka baza danych jest w ogóle zarejestrowana. Jeśli nie, to znaczy, że są to nielegalne bazy danych. Niestety, ale 95% baz danych e-mail właśnie takimi są. Co więcej, warto wspomnieć, iż legalna baza danych powinna być oparta na zgodzie osób, które przekazują swoje dane. Będzie to zaznaczone na stronie GIODO. Jak podpiszesz umowę, to w tym wypadku warto przezrzucić odpowiedzialność na sprzedawcę danych, za wszelkie naruszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu

W Polsce nie masz w zasadzie legalnych baz danych. Wszystkie są zbierane na dziko, albo też sprzedaje się bazy danych z różnych forum, gdzie nie wiadomo do końca, czy dana osoba wyraziła zgodę na informacje od osób trzecich. Aczkolwiek z doświadczenia wiem, że w tym wypadku akurat prawie nikt nie liczy się z odpowiedzialnością. W tym wypadku liczy się raczej efekt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu

Większość baz, które są dostępne na allegro to na 99% nielegalne bazy danych. Adresy są masowo pobierane, a sama skuteczność takiego mailingu jest zerowa. Nie polecam, w szczególności że trzeba zapłacić często 100-300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu

Prawda jest taka, że to interes niewarty świeczki bo zwykle wartościowe bazy danych nie są na sprzedaż. Lepszą opcją jest zbudowanie własnej bazy od podstaw, bywa to czasochłonne jednak zapewnia najlepszą kontrolę nad zawartością i odpowiednie zarządzanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Nie ma co ukrywać, iż takie bazy danych po pierwsze nie dość że są nie legalne to w większości są w nich adresy e-mail, których części zapewne już nie ma bo nikt z nich nie korzysta, a w 90% nasze maile nie trafią do potencjalnych klientów. Jeśli chcemy już prowadzić marketing warto samemu zebrać sobie takie maile. Prostym tego przykładem może być katalog firm. Wchodzimy w taki katalog wybieramy interesującą nas kategorię, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×