Skocz do zawartości

Yrormachine

Członkowie
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O Yrormachine

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Yrormachine

  Legalna baza danych

  Prawda jest taka, że to interes niewarty świeczki bo zwykle wartościowe bazy danych nie są na sprzedaż. Lepszą opcją jest zbudowanie własnej bazy od podstaw, bywa to czasochłonne jednak zapewnia najlepszą kontrolę nad zawartością i odpowiednie zarządzanie.
 2. Yrormachine

  Okres próbny a wypowiedzenie umowy

  Jeżeli chodzi o umowę o pracę to wszystko reguluję Kodeks Pracy a dokładnie Art. 36. Najlepiej się z nim zapoznać.
 3. Tak więc różnica pomiędzy warunkami szkodliwymi a uciążliwymi w pracy polega na tym, że praca w warunkach szkodliwych prowadzi lub może prowadzić do schorzeń, natomiast praca w warunkach uciążliwych może powodować złe samopoczucie lub nadmierne zmęczenie nie prowadząc do trwałego pogorszenia stanu zdrowia pracownika. Tak skrótowo.
 4. Yrormachine

  Mobbing

  Przypadki mobbingu zgłasza się do sądu pracy. To on decyduję o tym czy mamy do czynienia z tym zjawiskiem i też decyduję o odszkodowaniu dla pokrzywdzonego. Należy pamiętać, że zgodnie z Kodeksem Pracy do czynienia z mobbingiem mamy wtedy kiedy występują działania i zachowania jak: dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko niemu polegające na nękaniu lub zastraszaniu uporczywe i długotrwałe którego celem jest poniżenie lub ośmieszenie, izolowanie, wyeliminowanie kogoś z zespołu współpracowników powodujące zaniżenie oceny przydatności zawodowej, poczucie poniżenia oraz ośmieszenia, odizolowanie od reszty zespołu Należy również pamiętać o tym, że to pracownik musi udowodnić przed sądem, że był ofiarą mobbingu. Musi dostarczyć dowody. Wszystkie e-maile, smsy, nagrania z dyktafonu, kamery. Warto notować każde naganne zachowanie mobbera (osoby, która mobbinguję). Przydadzą się również pobrane przez pracownika zwolnienia lekarskie. Największą wartość dla sądu moją świadkowie, jednak trzeba pamiętać o tym, że bywa z tym ciężko, ponieważ często pracują w tej samej firmie. Można jednak powołać na świadka byłego pracownika, jest to dozwolone. Jeżeli byłyby jeszcze jakieś pytania w tym temacie to służę pomocą. Pozdrawiam.
 5. Yrormachine

  Okulary ochronne

  Cześć! Zwróć uwagę przede wszystkim na to, żeby były wygodne, jeżeli pracownicy będą je nosić przez cały czas trwania pracy to ważne, żeby nie ściągali ich z powodu nie wygody, dodatkowo żeby nie parowały za szybko bo to też częsty powód tego, że pracownik je ściąga. Dobrze też jest wybrać taki model okularów, który ma lub pozwala na zamontowanie sznura czy czegoś w tym rodzaju, żeby pracownik mógł je nosić na szyi i była mniejsza szansa na to, że je zgubi w czasie pracy. Co do firm, to nie będę się wypowiadał, u mnie w fabryce istnieje system, który polega na tym, że zamawiamy niewielką ilość sztuk testowych, wyposażamy w nie część pracowników i po pewnym czasie zbieramy ich opinie na temat danych okularów, jeżeli są zadowoleni, jeżeli są lepsze to wybieramy to co samym pracownikom odpowiada. Tyle ode mnie.
×