Skocz do zawartości

Dziwne pojęcie w dokumentacji BHP


Bogus12

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Koleżance chodzi o przerwę w czasie drogi z pracy lub do pracy. Takim powodem nie jest wejście do sklepu czy pójście do znajomego. Żadna nacechowana prywatnie okazja do zaprzestania wracania do domu z pracy jest wykluczona.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 30.11.2016 o 05:09, Grzesio napisał:

A kiedy nie jest to uzasadnione tak ewidentnie?

Zdecydowanie wtedy kiedy ta przerwa nie miała miejsca z powodu wypadku czy śmierci bliskiej osoby np. wtedy kiedy ta przerwa dotyczyła np. pójścia do sklepu czy wstąpienia do znajomego na kawę. 

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak jak pisze Lena. Do uzasadnionej życiowo sytuacji dochodzi wtedy kiedy np. pracownik musi iść po dziecko do przedszkola po drodze z pracy albo kiedy musi wykonać inną uzasadnioną życiowo akcję której wymaga sytuacja. I nie chodzi tutaj o śmierć czy chorobę kogoś bliskiego bo nie o to pyta osoba która założyła temat. Tu nie chodzi o przerwę w pracy tylko o przerwę w drodze z/do pracy. To co opisuje Szefowa to wyjście z pracy w sytuacji wyjątkowej, uzasadnionej życiowo, a nie przerwa w drodze do z pracy. Mylicie pojęcia. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Ja tylko zostawię tutaj jeden wyrok Sądu Apelacyjnego i mam nadzieję, że dzięki temu stanie się to bardziej przejrzyste dla wszystkich i może przyda się na przyszłość.

 

Cytat

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku z dnia 24 stycznia 1996 r., III AUr 11/96, OSA 1996, z. 7-8, poz. 26, w którym uznano, że spłata kredytu bankowego, zrobienie drobnych zakupów, odebranie dziecka z przedszkola, zatankowanie samochodu w czasie drogi pracownika do domu stanowią przerwę życiowo uzasadnioną, nie pozbawiającą pracownika odszkodowania z tytułu skutków wypadku przy wykonywaniu tej czynności, bowiem ich załatwienie po odbyciu drogi do domu byłoby znacznie utrudnione.

 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności