Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bogus12

Czy obcokrajowiec musi mieć badania lekarskie i szkolenie BHP?

Recommended Posts

Czy obcokrajowiec skierowany do pracy w Polsce powinien mieć ważne badania lekarskie i ukończone szkolenie bhp? jesli tak, to czy dokumenty mogą być wydane w innym jezyku?

Z tego wiem, to tak, natomiast jestem pewna, że za tłumaczenie dokumentów, to pracownik musi sam zapłacić, jeśli jest mu to potrzebne do innej pracy za granicą. Pracodawca jeśli chce,  może zlecić tłumaczenie dokumentów.

Dnia 21.09.2016 o 21:46, Bogus12 napisał:

Czy obcokrajowiec skierowany do pracy w Polsce powinien mieć ważne badania lekarskie i ukończone szkolenie bhp? jesli tak, to czy dokumenty mogą być wydane w innym jezyku?

Zgodnie z 67[1] – 67[3] Kodeksu Pracy, pracodawca mający siedzibę za granicą, który deleguje swoich pracowników do pracy na terenie Polski, ma obowiązek zapewnić tym pracownikom warunki zatrudnienia nie mniej korzystne niż wynikające z Kodeksu pracy oraz innych polskich przepisów regulujących prawa i obowiązki pracowników – w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Uważam, że tak. Musi mieć zarówno ważne badania lekarskie, jak i uczestniczyć w szkoleniu BHP. Skoro pracuje w Polsce to obowiązują go identyczne zasady, jak każdego innego pracownika. U nas są takie, a nie inne przepisy, a on w tej sytuacji nie ma innego wyjścia, jak się do nich dostosować. Pozdrawiam.

Obcokrajowiec tak samo jak obywatel kraju musi mieć zarówno wymagane u nas badania lekarskie, jak i odbyć szkolenie BHP. Musi dostosować się do naszych norm, zasad i przepisów. Co do dokumentacji to z tego co wiem musi być ona przetłumaczona na własny koszt i nie jestem pewien czy nie przez tłumacza przysięgłego.

Oczywiście, że musi mieć jakieś badania zrobione... szkolenie też, ale jak to wygląda z szkoleniem w innych językach, tu Ci już nie pomogę, chyba są jakieś platformy z różnych opcjami do wyboru. Najpopularniejszy to raczej język angielski...

Dnia 21.09.2016 o 21:46, Bogus12 napisał:

Musi mieć badania, przecież też może mieć jakieś choroby:)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować