Skocz do zawartości
Kargul

Upadek spowodowany epilepsją - wypadek przy pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, w pracy okazało się, że jeden z moich pracowników ma epilepsję. Nie wiedziałem o tym, on także tego nie wiedział. W związku z atakiem upadł i złamał swój obojczyk i doznał wstrząsnięcia mózgu. W związku z tym mam pytanie, czy w tym wypadku należy go uznać za wypadek, czy też nie było tutaj zewnętrznej przyczyny, która odpowiadała by za wypadek przy pracy. Proszę o pomoc w tej sprawie, PiP w mojej okolicy nie ma pojęcia ..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Witam

W odpowiedzi na Pana zapytanie, piszę, nie ma tutaj bezpośredniej winy. Jeżeli pytanie dotyczy konkretnie tego, czy będzie Pan podpięty pod przymus odszkodowania? Jeżeli tak to, żeby tak było to nie musi się Pan tego "obawiać" przede wszystkim dlatego, że nie będzie połączenia. Mianowicie chodzi mi o to, że nie będzie można połączyć przyczyn - skutków. Nie jest to wynik Pańskiego błędu, ale kwestia po prostu chorobowa Pańskiego pracownika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od tego jaki pracownik wykonuje zawód. Jeśli w tym co on robi nie było możliwości takiej żeby tą jego chorobą bardziej obudzić czy uaktywnić to można być spokojnym całkowicie. Natomiast jeśli inaczej to powinno się z pracownikiem dogadywać,a on powinien zachować się w porządku i zdawać sobie sprawę, że to on przyniosł to do pracy, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie jest dokładnie tak jak pisze @tomekkoson. Jeśli praca wykonywana przez tego pracownika, mogła spowodować wywołanie tego ataku to mimo wszystko jakoś się to ze sobą wiąże i wtedy trzeba na spokojnie porozmawiać z pracownikiem o zaistniałej sytuacji. W końcu, nawet pomimo tego, że jego praca mogła go predysponować do wywołania tego ataku, on także nie wiedział o tym, że choruje na taką chorobę. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Otóż to! Właśnie na tym to polega. Cieszę się, że kolega wyżej się ze mną zgadza i ma takie samo zdanie na ten temat co ja. Wszystko trzeba zawsze przemyśleć i zrobić z głową. Współpracować z pracownikiem i on powinien też współpracować z nami. W kwestiach zdrowotnych również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie zgłosił tego wcześniej,nie dał odpowiednich dokumentów,że ma problemy zdrowotne i ,że taka sytuacja może mieć miejsce,więc to jego wina. To nie jest Twoja sprawa ,że facet jest bezmyślny i nie zgłosił tego wcześniej ,to on nie szanuje i Ciebie i siebie samego skoro takich rzeczy nie zgłasza ,a skoro nie zgłasza,to niech potem nie wymaga cudów w postaci odszkodowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jesli chodzi o pracownika, nie może on starać się o rente. ZUS odmówi wypłacenia renty rodzinnej, argumentując, że pracownik był chory na padaczkę i że zataił tę okoliczność, ubiegając się o pracę. Z tego względu, w ocenie ZUS, choroba ubezpieczonego nie możezostać zakwalifikowana jako wypadek przy pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×