Skocz do zawartości
Kargul

Upadek spowodowany epilepsją - wypadek przy pracy

Recommended Posts

Dzień dobry, w pracy okazało się, że jeden z moich pracowników ma epilepsję. Nie wiedziałem o tym, on także tego nie wiedział. W związku z atakiem upadł i złamał swój obojczyk i doznał wstrząsnięcia mózgu. W związku z tym mam pytanie, czy w tym wypadku należy go uznać za wypadek, czy też nie było tutaj zewnętrznej przyczyny, która odpowiadała by za wypadek przy pracy. Proszę o pomoc w tej sprawie, PiP w mojej okolicy nie ma pojęcia ..

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu

Witam

W odpowiedzi na Pana zapytanie, piszę, nie ma tutaj bezpośredniej winy. Jeżeli pytanie dotyczy konkretnie tego, czy będzie Pan podpięty pod przymus odszkodowania? Jeżeli tak to, żeby tak było to nie musi się Pan tego "obawiać" przede wszystkim dlatego, że nie będzie połączenia. Mianowicie chodzi mi o to, że nie będzie można połączyć przyczyn - skutków. Nie jest to wynik Pańskiego błędu, ale kwestia po prostu chorobowa Pańskiego pracownika. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Wszystko zależy od tego jaki pracownik wykonuje zawód. Jeśli w tym co on robi nie było możliwości takiej żeby tą jego chorobą bardziej obudzić czy uaktywnić to można być spokojnym całkowicie. Natomiast jeśli inaczej to powinno się z pracownikiem dogadywać,a on powinien zachować się w porządku i zdawać sobie sprawę, że to on przyniosł to do pracy, 

Udostępnij ten post


Link to postu

Według mnie jest dokładnie tak jak pisze @tomekkoson. Jeśli praca wykonywana przez tego pracownika, mogła spowodować wywołanie tego ataku to mimo wszystko jakoś się to ze sobą wiąże i wtedy trzeba na spokojnie porozmawiać z pracownikiem o zaistniałej sytuacji. W końcu, nawet pomimo tego, że jego praca mogła go predysponować do wywołania tego ataku, on także nie wiedział o tym, że choruje na taką chorobę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu

Otóż to! Właśnie na tym to polega. Cieszę się, że kolega wyżej się ze mną zgadza i ma takie samo zdanie na ten temat co ja. Wszystko trzeba zawsze przemyśleć i zrobić z głową. Współpracować z pracownikiem i on powinien też współpracować z nami. W kwestiach zdrowotnych również.

Udostępnij ten post


Link to postu

Jeśli nie zgłosił tego wcześniej,nie dał odpowiednich dokumentów,że ma problemy zdrowotne i ,że taka sytuacja może mieć miejsce,więc to jego wina. To nie jest Twoja sprawa ,że facet jest bezmyślny i nie zgłosił tego wcześniej ,to on nie szanuje i Ciebie i siebie samego skoro takich rzeczy nie zgłasza ,a skoro nie zgłasza,to niech potem nie wymaga cudów w postaci odszkodowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu

Jesli chodzi o pracownika, nie może on starać się o rente. ZUS odmówi wypłacenia renty rodzinnej, argumentując, że pracownik był chory na padaczkę i że zataił tę okoliczność, ubiegając się o pracę. Z tego względu, w ocenie ZUS, choroba ubezpieczonego nie możezostać zakwalifikowana jako wypadek przy pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×