Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ITprofi

Groźby e-mail od stowarzyszeń i kancelarii

Recommended Posts

Cześć, ostatnim czasem otrzymuję od czasu do czasu groźby od różnego rodzaju kancelarii oraz stowarzyszeń, które straszą mnie postępowaniem karnym lub postępowaniem przed GIODO, gdy nie zgłoszę zbiorów danych do GIODO. Wy też macie takie przypadki? Robiliście coś w związku z tym - zgłaszaliście tych naciągaczy na Policję/do GIODO, sami zaczęliście kontrolować przetwarzanie danych osobowych etc?

Udostępnij ten post


Link to postu

GIODO nawet o tym pisał, nie daj się na to naciągnąć .. Tutaj masz link do informacji, które przesłał GIODO - http://giodo.gov.pl/560/id_art/9197/j/pl

Ja dostałem 2 e-maile, ale nie chciało mi się z tym bawić, więc po prostu dodałem do spam-u. Ale na pewno warto zgłaszać takie próby naciągania, w szczególności, że są tam same informacje, które wprowadzają przedsiębiorców w błąd ..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu

Na mają skrzynkę też przyszły wiadomości, które straszyły mnie surowymi karami za brak przestrzegania przepisów o ochronie danych. Odesłałem jako wiadomość zwrotną do GIODO, napisali mi, że zajmą się tą sprawą (ponoć nie pierwszy przypadek), a ja mam się nie martwić, gdyż procedura jest zupełnie inna. Rzekomo na początku jest tylko wezwanie do zaprzestania naruszeń, a dopiero potem można mówić a ewentualnych próbach wymuszenia na przedsiębiorcy tych obowiązków. Z pewnością nikt od razu nie zgłasza sprawy do sądu, ani nie daje grzywny.

Udostępnij ten post


Link to postu

Ja bym odpisał tym firmom i kancelariom, że sami możemy się spotkać w sądzie za próbę oszustwa i wyłudzania pieniędzy. Ciekawe co wtedy by odpisały.

Udostępnij ten post


Link to postu

Ostatnim czasem też otrzymałam wiadomości o podobnej treści.. Niestety, ale to się dość często powtarza :( Kiedyś prześladowali z ciasteczkami, a teraz z polityką bezpieczeństwa i instrukcją zarządzania systemem .. Ja dodaję do spamu, aby drugi raz taka wiadomość mi nie przyszła. Ale następnym razem rzeczywiście poinformuję GIODO albo inny organ, aby się zajął naciągaczami ..

Udostępnij ten post


Link to postu

Hah, a ostatnio miałem przyjemność czytać jednego maila, który wyglądał prawie jak groźba spowodowania postępowania karnego, jeśli nie zdecydję się na skorzystanie z ich usług w zakresie ochrony danych osobowych. Nie dajcie się w to wkręcić, a najlepiej zgłosić to od razu na Policję, do GIODO, ewentualnie prokuratury.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×