Skocz do zawartości

PSKzoo

Członkowie
  • Zawartość

    20
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O PSKzoo

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. W mojej firmie przydałaby się właśnie osoba do zarządzania systemem informatycznym. Jakie uprawnienia i obowiązki ma w tym wypadku tak powołany ASI? Mógłby mi ktoś wskazać na przepisy? Pozdrawiam
  2. A możesz wskazać na przepis, który przewiduje odpowiedzialność karną za naruszenie tego obowiązku?
  3. Hah, a ostatnio miałem przyjemność czytać jednego maila, który wyglądał prawie jak groźba spowodowania postępowania karnego, jeśli nie zdecydję się na skorzystanie z ich usług w zakresie ochrony danych osobowych. Nie dajcie się w to wkręcić, a najlepiej zgłosić to od razu na Policję, do GIODO, ewentualnie prokuratury.
  4. Cześć, poszukuję firmy do przeprowadzenia audytu w zakresie danych osobowych w mojej firmie. Na rynku działa wiele firm - cześć z nich to ABI, część to informatycy, a cześć to prawnicy lub też inne osoby, które same zdobyły doświadczenie w tym zakresie. Do kogo najlepiej uderzyć z tym tematem? Pozdrawiam
  5. Polecam webinary, które są znaczną oszczędnością naszego czasu, a przede wszystkim środków pieniężnych. Kwalfikacje w zasadzie nie są w tym wypadku wymagane przez żadną z ustaw. W związku z tym można dowolnie przeprowadzić takie szkolenia (ryzykiem jest tutaj nieodpowiednie przetwarzanie danych osobowych).
  6. PSKzoo

    Przegląd gaśnic

    A kto może przeprowadzać kontrole gaśnic?
  7. Zazwyczaj gaśnica proszkowa wystarcza. Przynajmniej ja zawsze w bibliotekach takie widziałem, nawet jak były tam komputery i inne urządzenia.
  8. Nie ma obowiązku powołowywania społecznego inspektora pracy, a jeśli już go macie, to jak najbardziej macie obowiązek posiadania tej księgi. Wynika to z art. 12 wyżej wskazanej ustawy tj. "Art. 12. 1. Zakład pracy jest zobowiązany założyć zakładową księgę zaleceń i uwag oraz oddziałowe (wydziałowe) księgi uwag, przeznaczone do zapisów społecznych inspektorów pracy. "
  9. PSKzoo

    Praca w święta a wynagrodzenie

    Jeśli pracują na umowę zlecenie to Kodeks Pracy nie ma do nich zastosowania, a w związku z tym nie przysługują im jakiekolwiek dodatki, które są uregulowane w KP. Ale w KP jest to tak uregulowane: Art. 151. § 1. Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje dodatek w wysokości: 1) 100 % wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających: a) w nocy, b) w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, c) w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, 2) 50 % wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu niż określony w pkt 1.
  10. PSKzoo

    Błędy i chaos w dokumentacji

    A co w przypadku gdy zatruidniam pracownika na podstawie umowy zlecenie? W takim wypadku także ja ponoszę odpowiedzialność za jego błędy w dokumentacji?
  11. 2 tyg. od poinformowania pracowników jest okresem, po którym będziesz mógł egzekwować jego postanowienia. Pozdrawiam
  12. Prawne wymogi wprost tego nie określają, ale należy je przetrzymywać tak długo, jak będzie to potrzebne ze względu na termin przedawnienia wszelkich roszczeń z tym związanych. Większość roszczeń w prawie cywilnym i administracyjnym kończy się po góra 10 latach, więc przez taki czas bym przetrzymywał dokumenty.
  13. Witam, dowiedziałem się, że mam obowiązek opracowania instrukcji użytkowania oraz konserwacji środków ochrony indywidualnej w moim salonie kosmetycznym. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób prowadzić taką dokumentację, najlepiej prosząc o konkretne przykłady.
  14. Witam Czy posiada ktoś gotowy wzór instrukcji bhp przy eksploatacji urządzeń elektrycznych? Wiem, że jest do tego rozporządzenie oraz masa instrukcji, ale nie wiem którą wybrać
  15. Cześć, czy prawo w jakikolwiek sposób reguluje obowiązek dokonywania przeglądów okresowych maszyn? W firmie posiadam kilka maszyn do szycia, cięcia i zastanawiam się, czy trzeba wykonywać przeglądy tych maszyn
×