Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomy12

Szkolenie bhp dla pracodawcy

Recommended Posts

Mam sklep z ubraniami i od dwóch tygodni zatrudniam jednego pracownika. Wiem, ze muszę przeszkolić pracownika, ale czy ja sam też muszę przejść szkolenie?Wstępne lub jakieś inne? Co ile muszę takie szkolenie powtarzać? I do kiedy muszę je zrealizować? Czy sam też potrzebuję oceny ryzyka zaowdowego? Pracownik to oczywiście sprzedawca. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

W przypadku, gdy przedsiębiorca zdecyduje się na prowadzenie spraw BHP w swojej firmie na własną rękę, musi pamiętać, że konieczne jest spełnienie warunków określonych w przepisach. Zgodnie z nimi, aby właściciel firmy mógł samodzielnie prowadzić zadania i dokumentację BHP:

• musi posiadać odpowiednie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • liczba zatrudnionych przez niego pracowników nie może przekraczać 10 osób,
  • zatrudnia do 20 pracowników, przy czym jego działalność jest zakwalifikowana do grupy działalności, dla której ustalono nie wyższą niż trzecią kategorię ryzyka w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

Tak więc sam musisz mieć uprawnienia jeżeli chcesz się zajmować BHP na własną rękę. 

Tak, oczywiście. Powinieneś przejść takie szkolenie jeśli Ty również chcesz kogoś przeszkolić, bo do puki sam nie przejdziesz takiego szkolenia to jaką masz legitymizację żeby szkolić kogoś innego?

Pozdrawiam

Witam. Musisz przejść szkolenie. Przede wszystkim dlatego, żebyś mógł dobrze wszystko przeprowadzić jakościowo. Dla pocieszenia dodam, że będzie to bardzo, ale to bardzo efektowne. To co dajemy - do nas, zdecydowanie wraca. Myślę, że nie powinno zająć Ci to jakoś bardzo dużo czasu. Jak to prawidłowo zorganizujesz i zrealizujesz, to będzie z górki. Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę powodzenia w realizacji swojego zadania. 

Musisz mieć uprawnienia do przeprowadzenia szkolenia. Albo skorzystaj z zewnętrznego pracownika BHP, który przeszkoli twojego pracownika. Dobrą opcją może również być szkolenie on line. Wszystko zależy od tego jak to widzisz. Może warto zajrzeć do przepisów- tam powinieneś znaleźć odpowiedź na nurtujące się pytanie.

Szkolenie w Twoim wypadku jest niezbędne, jeśli masz własną firmę i masz zamiar samemu zająć się sprawami BHP, to musisz mieć wiedzę odnośnie tej dziedziny. Później możesz spokojnie przeszkolić pracownika i nie narazisz się też na żadne kary i mandaty. Teraz szkolenia BHP są dostępne w internecie, jest ich spory wybór, więc nie powinieneś mieć z tym problemu. 

Pracodawca jest zobowiązany odbyć szkolenie BHP w zakresie niezbędnych do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Szkolenie to powinno być okresowo powtarzane. ( art. 237 § 2KP).  ( minimum 16 godzin lekcyjnych ) Z tego co wiem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować