Skocz do zawartości

WSH

Członkowie
  • Zawartość

25
  • Ostatnio

• Days Won

1

WSH last won the day on 3 Październik 2016

WSH had the most liked content!

Reputacja

2 Nie wyróżnia się

O WSH

• Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

1. Również wydaję mi się, że pracodawca musi zapewnić dostęp do toalety swoim pracownikom, nie ma znaczenia czy jest remont czy nie.
  2. Tak, jednak tylko w wypadku kiedy pracownikowi zostały np 2 godziny z urlopu i nie ma uprawień do tego, żeby wykorzystać cały dzień.
  3. Przeczytałem ten temat i wydaję mi się, że nikt nic takiego nie pisał, raczej próbowano uświadomić, że urlop na żądanie nie jest czymś co się należy z automatu i może zdarzyć się sytuacja, że pracodawca się na niego nie zgodzi. Jednak masz rację, w życiu bardzo rzadko zdarza się, żeby go nie dostać, mnie nigdy nie spotkało coś takiego.
  4. Również przychylam się do Twojego zdania. Myślę, że jak się ma pomysł na swoją przyszłość, człowiek wie co chce robić w życiu zawodowym to studia nie są aż tak potrzebne a można zainwestować w kursy, których jest naprawdę całkiem sporo na rynku, jest ich bardzo szeroka gama. Każdy znajdzie coś dla siebie, dodatkowo kursy nie trwają trzy czy też pięć lat jak studia więc w czasie, który jest przeznaczony można zrobić całkiem sporo kursów. Nikt też nikomu nie broni, żeby robić 2,3 kursy na raz jeżeli pozwala mu na to czas oraz czuję się na siłach. Dodatkowo szybciej skusisz pracodawcę na kurs niż studia moim zdaniem.
  5. WSH

Kradzieże pracowników

Co jak co ale ja jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby był monitoring w łazience.
  6. Spawacz musi posiadać jako środki ochrony osobistej maskę, okulary, rękawice, oraz tak zwany fartuch na strój.
  7. WSH

Kradzieże pracowników

Problem w tym, że kamer w łazienkach być nie może.
  8. WSH

E papieros na uczelni

Raczej dobrze, że akurat w kwestii e-papierosów coś się zmieniło, po za tym to było do przewidzenia ponieważ zbyt długo ta gałąź gospodarki były wolna od wysokiego opodatkowania. Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że prawo w sprawie elektronicznych papierosów ulegnie zmianie. I dobrze bo to, że mogły je kupować niepełnoletni było bardzo niepokojące i w dłuższej perspektywie przekładało się na zwiększenie ilości palaczy zwykłych papierosów. BTW czarny protest nic nie zmieni bo w Polsce ludzie nie chcą zmian a jak już to skupiają się na takich zastępczych tematach jak aborcja.
  9. Jasne, już Ci podaję : 12 dni roboczych w odniesieniu do mikro przedsiębiorców 18 dni roboczych w odniesieniu do małych przedsiębiorców 24 dni roboczych w odniesieniu do średnich przedsiębiorców 48 dni roboczych w odniesieniu do pozostałych przedsiębiorców
  10. WSH

Czytacie Meritum BHP?

Nie jest to zbyt etyczne, nawet jeżeli są problemy z dotarciem do legalnych źródeł to czy upoważnia Cie to do tego, żeby kraść własność innych? Nie przesadzajmy, że aż tak ciężko dorwać Meritum BHP, możesz je zamówić w jakiejś internetowej księgarni, jak ktoś już pisał w tym temacie albo stacjonarnej, spokojnie Ci sprowadzą z magazynu i w ciągu 2,3 dni będziesz to miał. Więc ja tutaj nie widzę, żadnego problemu a jedynie Twoje cwaniactwo, żeby nie płacić za coś.
  11. WSH

E papieros na uczelni

Nowa ustawa właśnie to zmienia i można zostać ukaranym za używanie e-papierosa w miejscu publicznym. Tak było wcześniej ale teraz się przepisy zmieniły.
  12. Witam serdecznie! @Szefowa wszystkich ma rację, nie ma wytycznych co ile kontrola PIPU może zawitać do danego pracodawcy. Jednak w zależności od profilu prowadzonej przez pracodawcę działalności inspektorzy pracy będą musieli przestrzegać zapisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej co do łącznej liczby dni kontroli w roku kalendarzowym u danego przedsiębiorcy. Ilość dni zależy już od tego jak duża jest firma więc faktycznie zakład pracy a ściślej mówiąc jego wielkość ma znaczenie jak duży limit kontroli przedstawiciele PIPu mają. Mam nadzieję, że Ci pomogłem chociaż trochę.
  13. Pewnie znajdzie inną metodę kradzieży jednak też wprowadzenie sprawdzania torebek może też mieć zastosowanie prewencyjne bo jeżeli ktoś zdaję sobie sprawę, że każdego dnia ktoś będzie przeglądał torbę czy plecak to nie będzie ryzykował dla paru złotych tego, że straci pracę. Będzie to odstraszało potencjalnych zapominalskich, którzy lubią coś sobie pożyczyć z pracy ale już niekoniecznie lubią to oddać. Wiem, że to wydaję się banalne i dziwne, żeby czepiać się o jakieś materiały biurowe ale sam prowadzę działalność i wiem, że jakby każdy z moich pracowników wynosiłby sobie codziennie jedną rzecz z biura to odczułbym to w portfelu.
  14. Cześć, żeby mieć koncesje należy złożyć wniosek na piśmie, musisz w nim określić następujące informacje: rodzaj zezwolenia, o jakie się ubiega, oznaczenie, pod którym prowadzi się działalność, siedzibę i adres, jeżeli ustanowiony jest pełnomocnik - jego imię, nazwisko i adres zamieszkania, numer w rejestrze przedsiębiorców lub ewidencji działalności gospodarczej, przedmiot działalności gospodarczej, adres punktu sprzedaży, adres punktu składowania napojów alkoholowych. Do składanego wniosku koniecznie należy dołączyć: zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub odpis z rejestru przedsiębiorców, dokument potwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do lokalu, w którym będzie sprzedawany alkohol pisemną zgodę właściciela, użytkownika, zarządcy lub administratora budynku, jeśli punkt sprzedaży będzie zlokalizowany w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, decyzję właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, która będzie potwierdzeniem spełnienia warunków sanitarnych przez punkt sprzedaży
  15. WSH

Wentyalcja w pizzeri

Witam. Rodzaj wentylacji, która będzie wystarczająca w danym zakładzie zależy od rodzaju i wielkości produkcji oraz stosowanych surowców, półproduktów, produktów i przypraw, a także powierzchni zakładu. Pomiaru wentylacji dokonują wykwalifikowane firmy zewnętrzne w tym firmy kominiarskie. Wydaję mi się, że to właśnie do nich powinnaś się zwrócić ze swoim problem, na pewno chętnie Ci pomogą i to właśnie takie firmy posiadają największą wiedzę. Tylko moja jedna rada, zwróć się z tym po 2,3 firm żebyś miała porównanie co do ceny i samego sposobu rozwiązania Twojego problemu. Pozdrawiam!