Skocz do zawartości

RestauracjaDomi

Członkowie
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Nie wyróżnia się

O RestauracjaDomi

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Witam, czy można zatrudnić pracownika w równoważonym systemie czasu pracy tj. takim, który przewiduje pracę przez więcej niż 8 h dziennie, w wymiarze następującym: Poniedziałek - 12 godzin Wtorek - 12 godzin Środa - 12 godzin Czwartek - 12 godzin Piątek - wolne Sob - wolne Niedz - wolne Czy w związku z tym wszystko ponad 8 h należy traktować jako nadgodziny?
 2. Witam, czy można zatrudnić pracownika w równoważonym systemie czasu pracy tj. takim, który przewiduje pracę przez więcej niż 8 h dziennie, w wymiarze następującym: Poniedziałek - 12 godzin Wtorek - 12 godzin Środa - 12 godzin Czwartek - 12 godzin Piątek - wolne Sob - wolne Niedz - wolne Czy w związku z tym wszystko ponad 8 h należy traktować jako nadgodziny?
 3. Jeśli wprowadzisz równoważny system czasu pracy, to możesz wydłużyć czas pracy do 12h, a w niektórych przypadkach do 16 (dozór maszyn) oraz 24 h. Jednak nie możesz przekraczać maksymalnie dopuszczalnych 48 godzin pracy w czasie tygodnia. Czyli, jeśli w regulaminie pracy/układ. zbiorowym lub też obwieszczeniu, jak nie masz poprzednich wskażesz, że pracownik A, B, C pracuje po 12 godzin 4 dni w tygodniu to przez okres kilku miesięcy (KP reguluje ile miesięcy max może trwać równoważony system czasu pracy) są zobowiązani tak pracować. Mogą pracować pon/wt/sr/czw po 12 h (jednak musisz uważać, czy
 4. Jeśli zawinił, to jak najbardziej poniesie tego odpowiedzialność. Na pracownikach także ciąży odpowiedzialność, dlaczego miałby nieodpowiadać?
 5. To czy komuś przekazujesz dane, czy też nie ma znaczenia dla obowiązku zgłoszenia bazy do GIODO. W tym wypadku taki obowiązek istnieje bezwzględnie jeśli przetwarzasz dane osobowe, o ile nie jesteś zwolniona z tego obowiązku (zwolnienia to art. około 42-3 uodo). W naszej firmie też mamy podobną aplikację i zgłaszaliśmy taki zbiór danych osobowych tj. zbiór danych osobowych przetwarzanych w programie X.
 6. Mój znajomy pracuje jako ABI. Ukończył on Informatykę i przez pewien czas zajmował się po prostu programowaniem aplikacji. Po pewnym czasie, aby dodatkowo zarobić zrobił kursy na ABI-ego, w jakiejś prywatnej firmie. Trwały one chyba 4 dni (w weekendy po 6h), aby zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu ochrony danych osobowych. Potem nawiązał współpracę z jedną z firm i w ten sposób dorabia na tworzeniu instrukcji zarządzania systemem informatycznym i ich wdrażaniu. Co do zarobków, to jest to tylko dorabianie. Ale z tego co wiem to nie narzeka. Za jedną instrukcję otrzymuje oko
 7. Witam, na czym dokładnie polega badanie przez Sanepid restauracji, gdy idzie o możliwość otwarcia tam lokalu? Na co muszę się przygotować oraz jakie warunki spełnić? Proszę o pomoc kogoś, kto w praktyce przerabiał ten temat. Pozdrawiam
 8. Witam, na czym dokładnie polega badanie przez Sanepid restauracji, gdy idzie o możliwość otwarcia tam lokalu? Na co muszę się przygotować oraz jakie warunki spełnić? Proszę o pomoc kogoś, kto w praktyce przerabiał ten temat. Pozdrawiam
 9. Nie ma szczepień na sallmonellę. Możesz jedynie ograniczyć ryzyko przedstania się bakterii poprzez kilka kroków. Przede wszystkim dobrze gotować wszystkie potrawy, dbać o czystość pomieszczeń i uważać na wszelkie potrawy, które są związane z jajkami (tam najłatwiej o zarażenie Salmonellą).
 10. Z tego co wiem, to zawsze adres e-mail jest daną osobową i w związku z tym trzeba zgłosić bazę adresów e-mail do GIODO. Pozdrawiam
 11. Też mi się wydaje, że coś takiego jest niedozwolone. Chcieliśmy podobne zapisy wprowadzić w naszej firmie, aby osoby, które zgadzają się zawarcie z nami umowę o stałą dostawę, zgodziły się także na newsletter, ale prawnik nam to odradzał. Moim zdaniem nie warto ryzykować problemami.
 12. Ale z tym wyjątkiem o którym pisał WSH nie jest tak łatwo. Aby Ci zostały tylko 2 godziny urlopu, to musiałyby jakiś dzień poprzedniego urlopu przypaść na dzień, w którym pracowałeś w niepełnym wymiarze godzin pracy (mniej niż 8 h), lub też ponad 8h. Np: gdy urlop miałeś już w dniu, w którym pracowałeś tylko 6 h, to zostają Ci 2 h. Ale generalnie nie można dokonać takiego podziału godzin pracy.
 13. Po pierwsze, będziesz musiała wystąpić o ustalenie stosunku pracy w odpowiedniej liczbie nadgodzin. W tym celu i tak będziesz musiała się udać do sądu pracy, który rozstrzygnie czy na pewno pracowałaś w odpowiedniej liczbie nadgodzin. Następnie sąd z urzędu powinien rozpoznać sprawę, co do przyznania odpowiedniego wynagrodzenia za nadgodziny. Szef z tego powodu nie może Ci wypowiedzieć UoP, a jeśli to zrobi, to zapłaci tobie odszkodowanie. W razie pytań pomogę, miałam podobną sytuację.
 14. Zawsze, gdy wprowadzasz nowe stanowisko pracy, albo też gdy do tej pory nie przeprowadziłeś jeszcze oceny. Albo też gdy dokonujesz zmiany na stanowisku pracy lub też zmieniły się przepisy prawa.
 15. Kodeks pracy nie przewiduje instytucji prowizji, masz po prostu wynagrodzenie. Jednakże nie jest to przeszkodą, aby na podstawie zasady swobody umów dodać prowizję do umowy o pracę. W tym wypadku wystarczy tylko określić warunek, za który prowizja będzie wypłacana oraz sumę wynagrodzenia. Chyba, że na innej podstawie jesteś zatrudniony, to wtedy tym bardziej możesz taki aneks do umowy dodać.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...