Skocz do zawartości

Program szkolenia - własny czy z rozporządzenia?


Monia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tworzyłem swój własny program, co prawda metodą prób i błędów, jednak z czasem wychodziło mi to coraz lepiej, udoskonalałem, zmieniałem i doszedłem już do takiego programu z którego jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się wydaje, ze najlepiej jakby był odgórny i z rozporządzenia. Bo ja masz już takie wątpliwości to teraz nie wiadomo czy dasz radę stworzyć coś sama, czy Twój pracownik, behapowiec czy kto tam. Poza tym taki odgórny będzie Ci łatwo znaleźć. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Programy szkolenia należy tworzyć w oparciu o Rozporządzenie w sprawie szkoleń w dziedzinie bhp. tam znajdziesz programy ramowe, czyli hasło, co powinno się w taki szkoleniu znaleźć. Resztę dobierasz biorąc pod uwagę np. to w jakim zakładzie będziesz je przeprowadzał. Rozporządzenie jest dostępne w Internecie. Zapoznaj się z nim i zobaczysz, że nie powinno być z tym problemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat wyboru dużego nie masz, bo musisz się i tak trzymać rozporządzenia. Program zawarty w rozporządzeniu jest dość logiczny, od ogółu do szczegółu. Ja bynajmniej nic w nim nie zmieniałem nigdy, bo dobrze jest go w ten sposób opracować. Co do szczegółowości, to zależy ona od branży. To jak głęboko wejdziemy w temat zazwyczaj zależy od specjalisty z danej dziedziny

Odnośnik do odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie

Jeżeli chodzi o mnie to ja praktycznie zawsze realizowałam, organizowałam szkolenia na własną rękę, bardzo indywidualnie. Istnieje bardzo wiele powodów dla ktrych wybrałam właśnie taki system. Przede wszystkim jest to nic innego jak po prostu jakość. Większa, szersza jakość usług oznacza więcej dobrych odbiorców, zaufanych klientów, osób, które będą sprzyjać czy to naszej firmie, organizacji, fundacji. A podkreślam, że zajmowałam się już wszelakimi formami i zagadnieniami. Począwszy od indywidualnej fundacji, aż po firmę szkoleniową. Poprzez firmę przeznaczoną, głównie dla rodzin - a konkretnie dzieci. Ja na Twoim miejscu i na swoim tak samo, obawiałabym się korzystać z "usług" kogoś obcego. Nie twierdzę, że trzeba zajmować się wszystkim samemu, co przecież, ie jest dobre, bo nie jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie, ale na pewno chciałabym sprawdzić osobę, która prowadziłaby szkolenie dla mnie, dla moich ludzi. Przedyskutowałabym wiele zagadnień z nią, aspektów, zapytała o jej własny punkt widzenia i wiele innych kwestii. Zapytałabym co ona sugeruje, planuje zrobić, zrealizować, jakie tematy poruszyć, jakie to szkolenie miałoby mieć formę, jak miałoby wyglądać. Zawsze to podkreślam, że jeżeli realnie ma ono być owocne, korzystne i nie ma być stratą czasu zarówno jak i dla prowadzącego ale i dla naszych uczestników - pracowników, należałoby dostosować w taki sposób formę, że wymuszałaby ona pełne zaangażowanie i uczestnictwo w spotkaniu wszystkich osób. Swego czasu zanim sama rozpoczęłam własną, indywidualną działalność, działałam jako uczestnik, albo inaczej to ujmując brałam udział jako uczestnik. Miałam ogromne szczęście uczestniczyć, w naprawdę profesjonalnych i bardzo dobrze przygotowanych szkoleniach, na których nie było przysłowiowego siedzenia, marudzenia i dłubania w nosie, tylko realna praca, działanie. Każdy nie dość, że był maksymalnie zaangażowany to  jeszcze samo szkolenie było bardzo mega intensywne. I powiem szczerze wolę o niebo w tą stronę, aniżeli w totalnie odwrotną. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, nie cierpię marnowania czasu. Uważam zatem, że powinieneś po prostu sprawdzić dokładnie szereg osób prowadzących, a później ewentualnie wybrać jakąś korzystną ofertę dla Ciebie - to najpewniejsze źródło moim zdaniem. Życzę owocnej pracy, powodzenia i gdyby co służę pomocą.

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Ja tak samo uważam, że trzeba zrobić to indywidualnie, a nie od tak z takiego rozporządzenia. Jeżeli realnie chcemy zrobić to dobrze, powinniśmy zrobić to indywidualnie. Jaki to ma sens, działając w taki sposób? Ja tego nie popieram:) Jakby na to nie patrzeć to jest Twój zakres obowiązków, Twojego zadania, wyzwania. Zachęcam do samodzielnego działania.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Program szkoleń zawsze musi być zgodny z rozporządzeniem więc może poszukać już czegoś gotowego. U mnie w firmie sprawdzają się szkolenia on line. Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie. Zero stresu i niepotrzebnie marnowanego czasu. W sieci można znaleźć wysokiej jakości szkolenia, zgodne z obowiązującymi przepisami. Po co się spinać i zastanawiać. :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...

W załączniku do rozporządzenia mamy zamieszczone RAMOWE programy szkoleń. Należy je konkretyzować tak, aby odpowiadały rzeczywistości, w jakiej znajdują się szkoleni pracownicy. Szczególny nacisk kładąc na charakterystyczne cechy wykonywanej pracy, występujących zagrożeń.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności