Skocz do zawartości
Marianek

Szkolenia BHP dla studentów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Wiem, że studenci muszę też odbywać szkolenia na uczelni. Jakie szkolenia bhp są obowiązkowe dla dla nich? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, studentów obowiązuje szkolenie BHP na które składają się :

• pierwszą pomoc
  • bezpieczeństwo i higienę pracy
  • elementy prawa pracy
  • ochronę przeciwpożarową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te szkolenie BHP wykonują studenci pierwszego roku. Nie słyszałem też o tym, żeby je wykonywali co roku. Raczej na początku I stopnia, potem II stopnia i doktoranckich wykonuję się szkolenie BHP. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Marianek napisał:

Jeszcze mam jedno pytanie. Co ile studenci muszą robić te szkolenia BHP? Co roku?

Nie, wykonują je raz na dany etap edukacji. Nie robią ich co rok akademicki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co studentom w ogóle są takie szkolenia? Czy występują one na każdej uczelni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie odważyłbym się dopuścić do pracy studenta bez szkolenia bhp. Jeżeli coś się stanie, to kto odpowiada np. w czasie praktyk studenckich?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 6.04.2017 o 17:22, Zenek napisał:

A po co studentom w ogóle są takie szkolenia? Czy występują one na każdej uczelni?

Będąc złośliwym powiedziałbym, ze do zdania sesji. U nas na uczelni wpis z tego był wymagany.
Inna sprawa to jest jak te przepisy wyglądają. Wstyd się przyznać, że tam gdzie studiowałem było to prowadzone po łebkach. 
Prawie jak z tym żartem o ppoż. że wrazie pożaru uciekać tam gdzie wszyscy.
Dopiero w pracy, szkolenia robił nam tam Lex Labor, przemaglowali temat. Zwłaszcza pierwszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka jest prawda, że dopiero w pracy szkolenia są prowadzone tak jak należy. U nas zajmuje się nimi moderacja przez admina i wszystko jest w pełni profesjonalne. Na studiach większość ogranicza się tylko do tego, żeby to szkolenie zdać i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi