Skocz do zawartości
Sonsty765

Co ile trzeba robić przegląd hydrantów?

Rekomendowane odpowiedzi

Hydranty zewnętrzne przeciwpożarowe powinny być przez właściciela sieci wodociągowej przeciwpożarowej poddawane przeglądom i konserwacji, natomiast mam pytanie, czy raz w roku wystarczy? czy są jakieś przepisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne hydrantów na terenie zakładu, traktowanych jako urządzenia przeciwpożarowe, powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku. Co najmniej raz w roku przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym powinny być poddane wszystkie hydranty na terenie zakładu, bez możliwości wytypowania pewnej części hydrantów do przeglądu i konserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Zgodnie z § 3 ust. 3 r.o.p.b.o. przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne urządzeń przeciwpożarowych, do których można zaliczyć hydranty wewnętrzne, powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
Na koniec warto wskazać, iż zgodnie z § 3 ust. 4 r.o.p.b.o.b. węże stanowiące wyposażenie hydrantów wewnętrznych powinny być raz na 5 lat poddawane próbie ciśnieniowej na maksymalne ciśnienie robocze, zgodnie z Polską Normą dotyczącą konserwacji hydrantów wewnętrznych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...