Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sonsty765

Co ile trzeba robić przegląd hydrantów?

Recommended Posts

Hydranty zewnętrzne przeciwpożarowe powinny być przez właściciela sieci wodociągowej przeciwpożarowej poddawane przeglądom i konserwacji, natomiast mam pytanie, czy raz w roku wystarczy? czy są jakieś przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu

Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne hydrantów na terenie zakładu, traktowanych jako urządzenia przeciwpożarowe, powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku. Co najmniej raz w roku przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym powinny być poddane wszystkie hydranty na terenie zakładu, bez możliwości wytypowania pewnej części hydrantów do przeglądu i konserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Cytat

Zgodnie z § 3 ust. 3 r.o.p.b.o. przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne urządzeń przeciwpożarowych, do których można zaliczyć hydranty wewnętrzne, powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
Na koniec warto wskazać, iż zgodnie z § 3 ust. 4 r.o.p.b.o.b. węże stanowiące wyposażenie hydrantów wewnętrznych powinny być raz na 5 lat poddawane próbie ciśnieniowej na maksymalne ciśnienie robocze, zgodnie z Polską Normą dotyczącą konserwacji hydrantów wewnętrznych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×