Skocz do zawartości

Wypadek samochodowy przedstawiciela handlowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak zakwalifikować wypadek przedstawiciela handlowego, który po wyjściu z domu w drodze po samochód służbowy do serwisu ulega wypadkowi. Wydaje mi się, że jest wypadek w drodze, a pracownik upiera się, jest to wypadek w pracy.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

To mógłby być wypadek w drodze do pracy, o ile nie miało to miejsce w czasie zbędnego podczas drogi przystanku np. pójściu do sklepu. Ale to przedstawiciel handlowy więc on jest cały czas praktycznie poza biurem czy miejscem wykonywania pracy innych pracowników. Ja bym powiedział, że to wypadek w drodze do pracy. 

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to ewidentnie wypadek przy pracy. W momencie wyjścia z domu i trzaśnięcia drzwiami pozostaje już w dyspozycji pracodawcy, czyli już wykonuje swoje obowiązki, czyli idzie po samochód. Gdyby dopiero jechał do pracy gdzie znajduje się jego samochód np. przed firmą to byłby to wypadek w drodze do pracy.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności