Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Małami123

Wypadek samochodowy przedstawiciela handlowego

Recommended Posts

Witam,

jak zakwalifikować wypadek przedstawiciela handlowego, który po wyjściu z domu w drodze po samochód służbowy do serwisu ulega wypadkowi. Wydaje mi się, że jest wypadek w drodze, a pracownik upiera się, jest to wypadek w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu

Tylko, że jako przedstawiciel handlowy wykonuję prace po za biurem przecież, to może i wypadek w drodze do pracy ale sąd stanie właśnie po stronie pracownika. 

Udostępnij ten post


Link to postu

To mógłby być wypadek w drodze do pracy, o ile nie miało to miejsce w czasie zbędnego podczas drogi przystanku np. pójściu do sklepu. Ale to przedstawiciel handlowy więc on jest cały czas praktycznie poza biurem czy miejscem wykonywania pracy innych pracowników. Ja bym powiedział, że to wypadek w drodze do pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Jest to ewidentnie wypadek przy pracy. W momencie wyjścia z domu i trzaśnięcia drzwiami pozostaje już w dyspozycji pracodawcy, czyli już wykonuje swoje obowiązki, czyli idzie po samochód. Gdyby dopiero jechał do pracy gdzie znajduje się jego samochód np. przed firmą to byłby to wypadek w drodze do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×