Skocz do zawartości

mariolka

Członkowie
 • Liczba zawartości

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nie wyróżnia się

O mariolka

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Jest wtedy w pracy. Gdzie tu naciąganie bo nie rozumiem? Gdy karzesz pracownikowi przerwać przerwę do jest zobowiązany, żeby to zrobić, jest więc do Twojej dyspozycji. Dlatego też jest w pracy a nie w drodze do niej. Stołówkę ma w domu czy co? Wątpię.
 2. Tylko, że jako przedstawiciel handlowy wykonuję prace po za biurem przecież, to może i wypadek w drodze do pracy ale sąd stanie właśnie po stronie pracownika.
 3. Również przychylam się do tego, że nie był to wypadek w pracy. Nie ma tutaj przyczyny zewnętrznej żadnej przecież.
 4. Pojawia się jednak pytanie na jakiej podstawie prawnej?
 5. No i takie działania to wyjście z sytuacji oraz zadbanie o bezpieczeństwo pracownika! To mi się podoba!
 6. Dokładnie, warto w takich wypadkach się zastanowić jak takie zagrożenie wyeliminować, żeby w przyszłości nie miało miejsca. A nie mieć pretensję do pracownika, że zranił się nożem!
 7. A jakie to ma znaczenie? To był wypadek w pracy i tyle. Zdarza się.
 8. Cześć! W momencie kiedy pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni to po powrocie do pracy, pracodawca powinien go wysłać na ponowne badania lekarskie, które ten pracownik musi przejść. Bez tych badań nie można go dopuścić po ponad miesięcznym L4 ponownie do pracy. Nawet na forum gdzieś był temat na tym, niestety nie potrafię go teraz znaleźć. Poszukaj moja droga dokładnie bo pamiętam, że były tam podane jakieś podstawy prawne odnośnie tego obowiązku. To, że był w szpitalu nie ma chyba znaczenia. Pozdrawiam Cię serdecznie!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności