Skocz do zawartości

mariolka

Członkowie
 • Zawartość

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez mariolka

 1. Cześć, moja przyjaciółka pracuje w zakładzie na czas nieokreślony. Zastanawiamy się nad tym od czego zależy okres wypowiedzenia umowy (o pracę oczywiście) przy zatrudnieniu na czas nieokreślony? Z góry dziękuję za odpowiedzi!
 2. Hej, hej! Jestem na końcu podyplomówki z bhp i zastanawiam się gdzie mogę odbyć staż bhp żeby otrzymać tytuł specjalisty? I jeszcze jedno pytanie - czy mogę pracować na 1/2 czy 1/8 etatu? Pozdrawiam.
 3. Witam, chciałam zapytać jakie jest max jeśli chodzi o nadgodziny na dzień? 4, 8 czy może 2? Tak wedle prawa.
 4. Cześć, słuchajcie kończe podyplomówke z bhp i zastanawiam sie nad jedną kwestią, która trochę mnie męczy. Kiedy możliwe jest zatrudnienie kobiet przy pracach wzbronionych?
 5. Cześć, czy kobietę w ciąży można zatrudnić w nocy? Albo poza stałymi miejscami pracy? Czy też w godzinach nadliczbowych?
 6. Hej, pytanie jak w temacie. Kto odpowiada za bezpieczeństwo i higienę pracy w zakładzie?
 7. mariolka

  Nadzór BHP

  Słuchajcie kto tak tak naprawdę sprawuje kontrolę nad przestrzeganiem prawa pracy?
 8. Słuchajcie od kiedy istnieje stosunek pracy? Od momentu podpisania umowy?
 9. Słuchajcie jaki wymiar wymiany powietrza należy zapewnić w szatni dla 15 osób?
 10. Hej, jakim wskaźnikiem ocenia się mikroklimat umiarkowany?
 11. mariolka

  Wypadek na stołówce

  Jest wtedy w pracy. Gdzie tu naciąganie bo nie rozumiem? Gdy karzesz pracownikowi przerwać przerwę do jest zobowiązany, żeby to zrobić, jest więc do Twojej dyspozycji. Dlatego też jest w pracy a nie w drodze do niej. Stołówkę ma w domu czy co? Wątpię.
 12. Tylko, że jako przedstawiciel handlowy wykonuję prace po za biurem przecież, to może i wypadek w drodze do pracy ale sąd stanie właśnie po stronie pracownika.
 13. Również przychylam się do tego, że nie był to wypadek w pracy. Nie ma tutaj przyczyny zewnętrznej żadnej przecież.
 14. mariolka

  Tajemnica zawodowa

  Pojawia się jednak pytanie na jakiej podstawie prawnej?
 15. No i takie działania to wyjście z sytuacji oraz zadbanie o bezpieczeństwo pracownika! To mi się podoba!
 16. Dokładnie, warto w takich wypadkach się zastanowić jak takie zagrożenie wyeliminować, żeby w przyszłości nie miało miejsca. A nie mieć pretensję do pracownika, że zranił się nożem!
 17. A jakie to ma znaczenie? To był wypadek w pracy i tyle. Zdarza się.
 18. Cześć! W momencie kiedy pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni to po powrocie do pracy, pracodawca powinien go wysłać na ponowne badania lekarskie, które ten pracownik musi przejść. Bez tych badań nie można go dopuścić po ponad miesięcznym L4 ponownie do pracy. Nawet na forum gdzieś był temat na tym, niestety nie potrafię go teraz znaleźć. Poszukaj moja droga dokładnie bo pamiętam, że były tam podane jakieś podstawy prawne odnośnie tego obowiązku. To, że był w szpitalu nie ma chyba znaczenia. Pozdrawiam Cię serdecznie!
 19. Hejo wszystkim! Możecie mi podać jakie dokumenty są dokładnie potrzebne, żeby UDT odebrał wózek widłowy? I na ogół jak często się wykonuję taki odbiór? Słyszałem, że co roku ale nie jestem pewna.
 20. A jak ogólnie wygląda sprawa z przerwami jeżeli pracuję się przy komputerze? Przysługuję coś więcej? Nie tylko kobietom w ciąży ale zwykłym pracownikom?
 21. mariolka

  Wózek widłowy a UDT

  Mógłby ktoś wkleić albo podać odnośnik do strony gdzie ściągnę sobie wniosek o przeprowadzenie badania? Wiem, że można to znaleźć w internecie ale widzę, że posiadacie dość sporą wiedzę na ten temat i wolę mieć 100% pewność. Mogłabym jeszcze liczyć na Waszą uprzejmość w tym temacie?
 22. mariolka

  Wózek widłowy a UDT

  Okej, rozumiem. Orientujecie się może jakie dokładnie elementy są sprawdzane podczas badania odbiorczego? Rozumiem, że inspektor sprawdza dokumentację wózka czyli wszystko to co zostało wymienione wyżej. Pewnie też układ hamulcowy, kierowniczy, zużycie łańcuchów, wideł i opon. Sprawdza też czy są pasy. Jednak na co jeszcze zwraca uwagę?
 23. mariolka

  Wózek widłowy a badania

  O wózek czołowy, o zwykłego widlaka.
 24. mariolka

  Wózek widłowy a badania

  Cześć. Nie będę zakładała następnego tematu i zadam pytanie tutaj. Czy jest jakiś wyjątek kiedy nie jest wymagane zapinanie pasów podczas jazdy wózkiem?
×