Skocz do zawartości
Małami123

Co to są dane osobowe? jak to rozumieć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) 

mam dość banalne pytanie, ale jak to mówią, nie ma pytań głupich....

Czym są dane osobowe, jak interpretować art. 6 ust. 3 ustawy o ochronie danych osobowych?

Edytowane przez Małami123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych danymi osobowymi są wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Zatem są to dane konkretnej osoby o zidentyfikowanej tożsamości bądź osoby której tożsamość można ustalić na podstawie zgromadzonych informacji (danych osobowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ustawa o ochronie danych osobowych ma na celu przede wszystkim chronić osoby fizyczne, których dane osobowe są lub mogą być przetwarzane  przez różne podmioty, instytucje, organizacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Już Ci wcześniej opisali, czym są dane osobowe. Art. 6 ust. 3 stanowi przesłankę, która wyłącza z zakresu ochrony dane, które wymagałyby nadmiernych kosztów, czy też działań w celu ustalenia określonej tożsamości. Dla przykładu z tego powodu sam adres IP może nie być daną osobową, bo to, że masz określone cyfry, nie znaczy, że poznasz tożsamość określonej osoby. W tym wypadku musiałbyś wystąpić do sądu/policji i to z uzasadnioną skargą/powództwem. Dlatego tylko gdy za konkretnymi danymi kryje się tożsamość osoby to będzie to dana osobowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

To są dane osobowe.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych danymi osobowymi są wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Informacja z serwisu Wikipedia:

Dane osobowe – termin prawny, który w prawie polskim został zdefiniowany w ustawie o ochronie danych osobowych. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważano wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.

W obecnych czasach warto jest zwracać szczególna uwagę na ochronę danych osobowych bo ich wyciek może nas sporo kosztować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Definicja danych osobowych jest w art 4 rozporządzeniu RODO:

„dane osobowe” oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...