Skocz do zawartości

Formularze do oceny ryzyka


Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz też dopilnować, żeby dobrze ocenić ryzyko zawodowe w swoim biznesie. Inaczej możesz mieć spore problemy. Oceniając ryzyko pilnuj, żeby brali w nim udział Twoi pracownicy, bo to ich one dotyczą. To twoi pracownicy dadzą Ci znać jakie problemy czekają ich w procesie pracy którą wykonują. Takie główne błędy w ocenie ryzyka zawodowego to między innymi:

-nieprawidłowa identyfikacja zagrożeń które ich czekają,

-nieprawidłowe oszacowanie ryzyka związanego z danymi zagrożeniami,

-no i oczywiście akcpetowanie zbyt dużego ryzyka.

Sam formularz ułatwi zebranie tego do kupy, ale musisz pamiętać o tym, żeby to wszystko dobrze określić.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że nikt lepiej nie określi zagrożeń i możliwego ryzyka, niż sam pracodawca. Nawet kancelarie prawnej, które podejmowałyby się stworzenia takich dokumentów pozostawiłby do wypełnienia rodzaje zagrożeń i stopień ryzyka, jakie czeka na określone osoby. Niestety, ale bardzo często poważnym problemem jest to, że jest to dość subiektywne, aby wskazać stopień ryzyka (najczęściej jest on bardzo mały, chociaż czasem przy odrobinie nieszczęścia może być średni). Podobnie jest z zagrożeniami, zawsze mogą powstać nowe, które będą zupełnie nieprzewidziane.

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentualnie firmy, które zajmują się szkoleniami BHP bardzo często w ofercie mają ocenę ryzyka na danym stanowisku pracy, faktycznie nie jest to zbyt tanie jednak zawsze można skorzystać z ich usług i problem mieć z głowy. Jeden z moim znajomych właśnie z czegoś takiego skorzystał i był bardzo zadowolony. Dlatego też polecam zastanowić się nad taką opcją. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Zawsze możesz się zainteresować firmami, które szkolą pracowników w przepisach BHP. Często w swojej ofercie mają one również ocenę ryzyka zawodowego. Kolega ostatnio taką miał w pracy i sobie chwalił. Jak dla mnie fajna opcja. Ale wiadomo co kto lubi. Sama się chyba w przyszłości nimi zainteresuję. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Strona PiP nie działa po prostu, coś od paru dni kuleje. Chociaż w przeglądarce mi pisze, że mogli zmienić adres. The webpage at https://www.pip.gov.pl/pl/bhp/ocena-ryzyka-zawodowego might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address.

Jakby ktoś potrzebował ten wzór, to dajcie znać, a wyślę go na PW.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności