Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bogus12

Kiedy regulamin pracy zaczyna być ważny?

Recommended Posts

Po jakim czasie  wchodzi w życie Regulamin pracy ?

Nie dawno w moim zakładzie pracy, zostały zmienione zasady, czy jest jakiś odstęp czasu, gdzie nowe zasady zaczynają obowiązywać?

Obowiązek wydania regulaminu pracy powstaje z chwilą zatrudnienia dwudziestego pracownika - bez względu na rodzaj łączącej strony umowy o pracę oraz fakt przebywania pracowników na urlopach.Regulaminy wchodzą w życie po upływie 2 tygodni od dnia podania ich do wiadomości pracowników, w sposób przyjęty u danego pracodawcy. 

A w jaki sposób należy poinformować pracowników, gdy jest to telepraca? Wystarczy wysłać na adres e-mail wiadomość, czy w tym wypadku trzeba będzie dokonać przesyłki za pomocą listów poleconych?

3 godziny temu, ZimnyDrań napisał:

A w jaki sposób należy poinformować pracowników, gdy jest to telepraca? Wystarczy wysłać na adres e-mail wiadomość, czy w tym wypadku trzeba będzie dokonać przesyłki za pomocą listów poleconych?

Mail wystarczy, ale lepiej w tym przypadku zrobić jakąś  videokonferencje np. przez Skype, bo maile mogą wpaść do spamu, ktoś nie odczyta, może być z tym większy problem... zdecydowanie...

Kiedyś pracowałem w korporacji i też było dużo zachodu z procedurami i regulaminami. Teraz mam swoją firmę i widzę, że te procedury nawet się przydają, szczególnie jak na raz zatrudniasz wiele osób i każdy musi zostać przeszkolony z różnych zasad. Nawet o tym czytałem jakiś czas temu. U mnie zajmuje się tym dział HR i wszystko działa jak należy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować