Skocz do zawartości
jaro

Ćwiczenia przeciwpożarowe – jak często?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zastanawiam się jak często powinny być przeprowadzane ćwiczenia przeciwpożarowe? Czy to jest uzależnione od ilości osób znajdujących się w obiekcie czy raczej przepisy są identyczne bez względu na ten czynnik? Kto decyduje o terminie przeprowadzania ćwiczeń przeciwpożarowych? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to w obiektach, w których stali użytkownicy się nie zmieniają, należy wykonywać ćwiczenia przeciwpożarowe nie rzadziej niż raz na dwa lata. Jeśli natomiast użytkownicy bardzo często się zmieniają to takie ćwiczenia powinny się odbywać co rok. Niestety nie wiem kto decyduje o ich terminie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej wykonywać raz na rok albo nawet częściej jeżeli masz nowych pracowników cały czas. Lepiej dmuchać na zimne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Raz na dwa lata jest taki obowiązek. Reguluje to §13 rozporządzenie w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pracy raz na kwartał, ale ja pracuje w biurze, wiec łatwiej jest takie ćwiczenie wykonać, nie ma z tym większego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×