Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
agata902

Wypadek w drodze do pracy, jako wypadek przy pracy?

7 postów w tym temacie

Dzień dobry, zastanawiam się właśnie jak wygląda sytuacja wypadku w drodze do pracy czy też z pracy. Wiadomo, że jest on wywołany przyczyną zewnętrzną. Czy może zatem być uznawany jako wypadek przy pracy? Nie wiem jak to określić, skoro nie wydarzył się w samym miejscu pracy. Posiada ktoś wiedzę w tym temacie? Dziękuję, pozdrawiam.

Wypadek przy pracy unormowany jest w art. 3 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U.2009.167.1322 ze zm.). Za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą:podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych;podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia; w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy.

Mam nadzieję, że pomogłem. :)

Za drogę do pracy lub z pracy uważa się oprócz drogi z domu do pracy lub z pracy do domu również drogę do miejsca lub z miejsca:

innego zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego; zwykłego wykonywania funkcji lub zadań zawodowych albo społecznych; zwykłego spożywania posiłków; odbywania nauki lub studiów.

Przeglądałem tematy i ten wydał się ciekawy - mnie również zainteresował, bo szczerze mówiąc nie miałem o tym zielonego pojęcia. Super, że już pojawiły się rzeczowe odpowiedzi. W ogóle świetne to forum, można nie tylko pomóc komuś uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania, ale również samemu się czegoś nauczyć. Pozdrawiam :)

Za drogę do pracy lub z pracy uważa się oprócz drogi z domu do pracy lub z pracy do domu również drogę do miejsca lub z miejsca:

innego zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego;
zwykłego wykonywania funkcji lub zadań zawodowych albo społecznych;
zwykłego spożywania posiłków;
odbywania nauki lub studiów.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0