Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marny

Szkolenie w zakreie ochrony danych - kto musi przejść?

Recommended Posts

Każda osoba upoważniona do przetwarzania danych osobowych musi zostać zaznajomiona zarówno z powszechnie obowiązującymi przepisami ustawy i wydanymi na jej podstawie aktami wykonawczymi jak również wewnętrznymi aktami prawnymi takimi jak polityka bezpieczeństwa oraz instrukcja zarządzania systemem informatycznym oraz poznać system zabezpieczeń obowiązujący w miejscu przetwarzania danych osobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu

Nie trzeba w tym zakresie korzystać z szkoleń zewnętrznych firm. Jeśli mamy ABI-ego w firmie, to na nim będzie spoczywał obowiązek zaznajomienia pracowników z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych (króciutka ustawa, zaledwie 30 stron), pb i siwz. Natomiast gdy go nie mamy, to warto udzielić pełnomocnictwo jednemu z pracowników albo też pozostawić ten obowiązek na organach zarządzających firmą (jako ADO) do tego, aby przeprowadził takie szkolenie (ewentualnie można dać dodatkowe obowiązki takiemu pracownikowi tj. prowadzenie ewidencji osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych etc).

Udostępnij ten post


Link to postu

Prowadzę działalność gospodarczą i zatrudniam 2 pracowników. Stwierdziłem, że nie ma sensu korzystać z usług innych firm, które przeprowadzą szkolenie. Sam przeczytałem dokumenty na temat polityki bezpieczeństwa, instrukcji zarządzania systemem informatycznym, informacje ogólne na temat ochrony danych i na tej podstawie przeprowadziłem proste szkolenie

Udostępnij ten post


Link to postu

Ja skorzystałem z kancelarii, która oprócz tego, że stworzyła odpowiednią dokumentację, to jeszcze przeprowadziła odpowiednie szkolenie w tym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu

Kancelarie często naciągają nas na niepotrzebne koszta, akurat szkolenie to możemy przeprowadzić sami i nie ma z tym większego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu

Każdy kto jest upoważniony do przetwarzania danych osobowych powinien przejść odpowiednie szkolenie w firmie. Wystarczy tylko, że pracodawca je przeprowadzi pod kątem zasad, które panują w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu

Każda osoba, która ma dostęp do danych osobowych i je przetwarza musi takie szkolenie przejść. Może je przeprowadzić pracodawca jak i można skorzystać z usług zewnętrznych- kwestia gustu i finansów. Ja wolę wygodne rozwiązania. Tu jednak chodzi przede wszystkim o poinformowaniu pracowników o zasadach, jak i o tym jak to wygląda ze strony prawnej. Jeżeli masz odpowiednią dokumentacje- dobrze zrobioną w firmie to nie ma z tym problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×